Endless Art Taksim’de Yeni Yılın İlk Sergisi “ X ”, 24 Ocak 2018 Tarihinde Açılıyor

Endless Art Taksim yeni yılda da tiyatrodan konserlere, panel ve seminerlerle birlikte farklı disiplinlerdeki atölye çalışmalarından sergilere İstanbul kültür hayatına katkıda bulunmaya devam ediyor.

Endless Art Taksim’de Yeni Yılın İlk Sergisi “ X ”, 24 Ocak 2018 Tarihinde Açılıyor
Endless Art Taksim’de Yeni Yılın İlk Sergisi “ X ”, 24 Ocak 2018 Tarihinde Açılıyor Tugrul Demir
Bu içerik 1175 kez okundu.

“X” KARMA SERGİ

KÜRATÖRLER : Hande Özdilim, Dolunay May

24 OCAK  – 24 MART 2018

Endless Art Taksim sanatın farklı alanlarındaki projeleri aynı çatı altında izleyiciyle buluştururken her zaman yaptığı gibi alışılagelmiş kimi kavramlar üzerinde yeniden düşünmeye davet ediyor. Yeni yılın bu ilk sergisinin aynı zamanda başlığı durumundaki “ X “, akla getirdiği tüm açılımlarla ele alınıyor.

Temel amacı bilgiyi meydana getirmek olan bilim için bilinmezliğin sembolü halindeki “X”, bilinmesi gereken olarak aynı zamanda bir hedefi ( X ) imler. Tıpkı bir haritada definenin saklı olduğu noktanın “X” ile gösterilmesi gibi, tüm eylemlerin amacı durumundaki hedefin aslında öngörülemez olduğunu sembolize eder.

“X” in anlama büründüğü bilim dahil her alanda bilinmeyenin imgesi halini alması bir tesadüf müdür? Dişil kromozomu “X” ile sembolize etmenin altında kadının bilinmez oluşuyla ilgili psikolojik olduğu kadar sosyolojik bilinçdışı bir analoji mi söz konusudur? Yoksa tüm bu bilinmezliklere karşı işaretleme  (X) ve reddetme (X) yoluyla kurduğumuz bir gerçeklik dünyasında mı yaşıyoruz?                                                                    

Endless Art Hall başta olmak üzere tüm sergileme alanlarını kapsayan sergide; on (X) kadın (X) sanatçı; Ahu Akkan, Ayça Ceylan, Bahar Kocaman, Beyza Boynudelik, Burçin Erdi, Deniz Sağdıç, Gülten İmamoğlu, Nadide Akdeniz, Nermin Ülker, Özge Enginöz farklı teknik ve disiplindeki çalışmalarıyla bildiğimizi sandıklarımıza, bilinmezlere odaklanıyorlar.

“X” sergisi, 24 Ocak 2018 tarihinden itibaren Endless Art Taksim’de görülebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim