WhatsApp Son Güncellemesini Google İçin Çıkarttı

Dünyanın en çok kullanılan popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, Android'in yeni sürümü Android O sürümü için kendisini güncelledi.

WhatsApp Son Güncellemesini Google İçin Çıkarttı
WhatsApp Son Güncellemesini Google İçin Çıkarttı Tugrul Demir
Bu içerik 3649 kez okundu.

Dünyanın en çok kullanılan popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, Android'in yeni sürümü Android O sürümü için kendisini güncelledi.

Sadece Android O sürümü için yapılan güncelleme ile picture-in-picture özelliği geldi. Yani Android O kullanıcıları resim içinde resim gönderme özelliğine sahip oldu. Android'in eski sürümleri için geçerli olmayan bu özellikle birlikte Whatsapp da  picture-in-picture akımına katılmış oldu. Daha önce de resim içinde resim özelliğini daha önce Duo, VLC Beta, Play Movies ve Chrome gibi uygulamalar başlatmıştı.

Bu özellik sayesinde görüntülü aramada yüzen video hareket ettirilebiliyor ancak yalnızca ekranın kenarlarından birine taşıyabiliyorsunuz. Üzerine dokunduğunuzda ise normal boyutuna geri dönüyor. Aşağı doğru kaydırılınca görüşmeyi arka plana atarak, Nougat ve daha düşük sürümlerde olduğu gibi videoyu duraklattığını belirtelim.

 
WhatsApp'ın bu yeni özelliğini denemek isterseniz Android O Geliştirici Önizleme sürümünü çalıştıran bir cihaza sahip olmanız gerekecek. 

WhatsApp Android O sürümü picture-in-picture Android O Geliştirici Önizleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim