Bilimi ve yiyecekleri bir araya getiren program: Gastroblast

Da Vinci Learning TV, çocukları en sevdikleri yemeklerin ardında yatan bilimi keşfetmeleri için Gastroblast programına çağırıyor.

Bilimi ve yiyecekleri bir araya getiren program: Gastroblast
Bilimi ve yiyecekleri bir araya getiren program: Gastroblast Tugrul Demir
Bu içerik 1260 kez okundu.

Türkiye’de çocukların teknoloji ve çeşitli bilim alanlarında eğitimine odaklanan; dünya, insan ve bilim ile ilgili yenilikçi medya içerikleri sunan Da Vinci Learning TV’nin en çok izlenen programlarından Gastroblast’ta çocuklar, özel bilimsel kuralları kullanarak her zaman evlerinde olabilecek malzemelerle lezzetli yemekler yaparken yepyeni bilgiler öğrenecekler.

 

Uygulaması kolay tariflerle çeşitli kimyasal değişiklikleri, yiyeceklerin yapılarını ve taze kalmalarının yollarını araştırıp adeta birbirinden eğlenceli şovlarla açıklayan Gastroblast programında bu ay, çocuklara evde pizza yapımı gösterilirken donan hamurun yuvarlak olarak neden açılamadığı, suşi yapımının incelikleri, salatalıkların nasıl turşuya dönüştüğü, çilekli kurabiye ve içi dolu fırında patates yapımı ilginç tarifler ile verilecek.

 

Çocuklar, Gastroblast programında en güzel tatların gizemlerini ve tatlarının neden bu kadar iyi olduklarını eğlenceli bilimsel deneyler yaparken keşfedip ortaya çıkaracaklar.

 

 

Geleceğe daha hazır ve daha önde nitelikli nesiller yetiştirmeyi amaçlayan Da Vinci Learning, çocuklara hayallerine ulaşma cesareti kazandırmakta, dünyayı keşfetmek azmi ile çocukların yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmakta ve topluma daha yararlı bireyler olmalarını sağlamaktadır. 2007 yılından bu yana ‘eğlenerek ve uygulayarak öğrenme’ metodunu benimseyen Da Vinci Media’nın dünyaca ünlü eğitim içerikleri, bugün 100’den fazla ülkede yayınlanmakta ve çocuklara keşfedecekleri yeni dünyaları göstermektedir.

 

Dünya genelinde 30 milyondan fazla evde günlük hayatın bir parçası olarak takip edilen Da Vinci Learning TV, Türkiye’de D-Smart, Türksat Kablo TV, Turkcell TV+, Tivibu ve dijital uydu platformu Filbox üzerinden eğlenceli bilim, sağlık, tıp, tarih, matematik, teknoloji, uzay, doğa, insan, kültür ve sanat alanlarındaki birbirinden ilginç belgeselleri ve eğitim programları ile 24 saat HD yayın yapıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim