Moleküler Biyoloji yüksek lisansı, yeni iş fırsatları sunuyor

Üsküdar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından düzenlenen Moleküler Biyoloji Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı öğrenci kabulüne başladı. Programdan mezun olanlar davranış ve bağımlılık genetiği, klinik genetik, bitki genetiği, mikrobiyal genetik gibi alanlarda çalışabileceği gibi bitki ve bakteri biyoteknolojisi, endüstriyel tarım, kişiye özel ilaç tasarımı yapan ilaç şirketlerinden adli tıp laboratuvarlarına kadar pek çok alanda çalışma imkânına sahip olabilecek.

Moleküler Biyoloji yüksek lisansı, yeni iş fırsatları sunuyor
Moleküler Biyoloji yüksek lisansı, yeni iş fırsatları sunuyor Tugrul Demir
Bu içerik 1473 kez okundu.

Üsküdar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından uzman moleküler biyolog ihtiyacını karşılamak amacıyla oluşturulan Moleküler Biyoloji Bilim Dalı Yüksek Lisans Tezli Programı, teorik ve teknolojik donanıma sahip, alanındaki gelişmeleri takip eden bireyler yetiştiriyor. Enstitü Müdürü Prof. Dr. Muhsin Konuk şu değerlendirmelerde bulundu:

 

Moloküler Biyoloji ve Genetik, Genetik Biyomühendislik ve Biyoloji mezunları başvurabilir

 

Üniversitelerin biyoloji, tıp, eczacılık, veterinerlik, genetik ve biyomühendislik bölümlerinden mezun olanların başvuruda bulunabileceği programdan mezun olabilmek için iki yıl içinde (4 dönem) en az 21 kredi toplama zorunluluğu bulunuyor. Programa katılanlar ders dışı zamanlarda laboratuvarda yürütülen çalışmalara da katılabiliyor.

 

Program yurt içi ve yurt dışında nitelikli akademik eleman ihtiyacının karşılanması ve bunun yanında yapılacak olan çalışmalara da öncülük edebilecek yüksek moleküler biyologların yetiştirilmesine katkıda bulunuyor.

 

Yüksek lisans programını bitirenler; davranış ve bağımlılık genetiği, klinik genetik, bitki genetiği, mikrobiyal genetik gibi alanlarda çalışabileceği gibi bitki ve bakteri biyoteknolojisi, endüstriyel tarım, kişiye özel ilaç tasarımı yapan ilaç şirketleri, adli tıp laboratuvarları, özel tanı laboratuvarları, devlet hastanesi genetik laboratuvarları, özel veya devlet üniversitelerinde araştırmacı veya akademisyen olarak görev yapabiliyor.

 

Mezunlar laboratuvarlarda çalışabilecek

 

Moleküler Biyoloji Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı’nda zorunlu derslerin yanı sıra kişinin çalışmak istediği alana uygun olan seçmeli dersler de bulunuyor.

 

Programdan mezun olanlar teorik bilgilerini uygulayabilecekleri nörobiyoloji laboratuvarları, beyin görüntüleme (nörobilim) laboratuvarları, elektrofizyolojik görüntüleme laboratuvarı, radyodiagnostik görüntüleme laboratuvarı, klinik biyokimya ve toksikoloji laboratuvarı, klinik farmakogenetik laboratuvarı, beyin uyarım laboratuvarlarında çalışma olanağı da bulabilecekler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣