Çin: BM, Suriye sorununda yönlendirici rolü oynamalı

Çin Uluslararası Radyosu - Çin'in Suriye Özel Temsilcisi Xie Xiaoyan, ülkesinin, BM'nin Suriye sorununda oynadığı yönlendirici rolü ve çeşitli ülkelerin Suriye'de siyasi çözüm konusunda sağladığı koordinasyonu desteklediğini açıkladı.

Çin: BM, Suriye sorununda yönlendirici rolü oynamalı
Çin: BM, Suriye sorununda yönlendirici rolü oynamalı Tugrul Demir
Bu içerik 1212 kez okundu.
Çin Uluslararası Radyosu Çin'in Suriye Özel Temsilcisi Xie Xiaoyan, ülkesinin, BM'nin Suriye sorununda oynadığı yönlendirici rolü ve çeşitli ülkelerin Suriye'de siyasi çözüm konusunda sağladığı koordinasyonu desteklediğini açıkladı.

Cenevre'deki Suriye görüşmelerinin 8. turuna katılarak Çin'in tutumunu vurgulayan Xie, ayrıca son günlerde Suriye hükümeti ve muhaliflerin heyetleriyle de görüşmeler yaptı.

Xie, iki tarafın bu tur barış görüşmelerinde olumlu tutum sergilemelerine rağmen bazı önemli sorunlarda ciddi fikir ayrılıklarının bulunduğuna işaret ederek, iki tarafın siyasi diyalogla sorunları çözmesi gerektiğinin altını çizdi.

Çin'in BM'nin Suriye sorununda oynadığı yönlendirici rolü ve çeşitli ülkelerin Suriye'de siyasi çözüm konusunda sağladığı koordinasyonu desteklediğini belirten Xie, Suriye'nin yeniden inşasına katılmaya hazır oldukları gibi uluslararası toplumun katılımını da beklediklerini sözlerine ekledi.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim