İngilizce Öğrenmek Artık Hayal Değil! Konuşarak Öğren'e Tıkla Hemen Öğren!

Ülkemizde yabancı dil eğitimi küçük yaşlardan itibaren eğitim kurumlarında verilmektedir. Tüm dünyanın kullandığı ortak dil olan İngilizce telaffuz ve öğrenme açısından oldukça basit bir dildir.

İngilizce Öğrenmek Artık Hayal Değil! Konuşarak Öğren'e Tıkla Hemen Öğren!
İngilizce Öğrenmek Artık Hayal Değil! Konuşarak Öğren'e Tıkla Hemen Öğren! Tugrul Demir
Bu içerik 1714 kez okundu.

 

Ülkemizde yabancı dil eğitimi küçük yaşlardan itibaren eğitim kurumlarında verilmektedir. Tüm dünyanın kullandığı ortak dil olan İngilizce telaffuz ve öğrenme açısından oldukça basit bir dildir. Öğrenmek için sabırlı olmak gerekir. Bir çırpıda öğrenip akıcı bir şekilde konuşmak mümkün değildir. Konuşabilmek için gramer ezberi ya da sözcük ezberi yapmanıza da gerek yoktur. Tıpkı bir çocuğun yeni konuşmasına benzer. Etrafındaki konuşmaları daha öncesinde fark etmeyen bebek zaman geçtikçe konuşma yeteneği ile birleştirip kelimeleri söylemeye başlar. Tıpkı onun gibi bir süreçtir. Harala gürele bu ezberleri yapmanıza kesinlikle gerek yoktur. Direk konuşma yaparak bu süreci mükemmel bir hale getirebilirsiniz. “nasılsın kelimesinin İngilizce karşılığının “how are you?” olduğunu biliyorsanız ezber yapmadan direk konuşmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede daha başarılı bir öğrenim süreci geçirebilirsiniz. Asla pes etmemek bu yolda çok önemlidir. Yapamıyorum demek yerine yapacağım kelimesini daha çok kullanmalısınız. Eğitim yılından sonra karşınıza çıkacak en önemli yer iş hayatıdır. İş hayatında iyi bir kariyer için dahi bu dili öğrenmek zorundasınız. Hedeflerinizi yüksek tuttuğunuz sürece iyi bir hayat da sizi bekleyecektir. 

İngilizceyi öğrenmeye karar verdikten sonra öğreneceğiniz kurum da çok önemlidir. Fiziksel olarak bir eğitim kurumuna gidemiyorsanız online olarak eğitim alabileceğiniz siteleri araştırmalısınız. Bunun için http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-meslekler/ sitesini mutlaka incelemelisiniz. Ücretsiz deneyim yaşayıp sonrasında karar verebileceğiniz bir sitedir. İngilizceyi ezber yaparak değil konuşarak öğrenebileceğiniz bir sitedir. Genellikle konuşmacılar ABD' de yaşayan kişilerdir. İngilizce dilini ana yurdundan öğrenmek de bu sitenin öğrencilerine sunduğu ayrıcalıktır. Konuşmalar sırasında soru cevap yöntemi değil sohbet yöntemi tercih edilmektedir. Bu da öğrencinin kendini rahat hissetmesi ve daha kolay anlayabilmesi için geliştirilmiş farklı bir yöntemdir. Kendinizi çok kasmadan rahat bir şekilde farkında olmadan İngilizce eğitiminizde seviye atlayabilirsiniz. Mobil uygulamalar sayesinde her an hatta 7/24 site ile bağlantı kurabilirsiniz. Derslerinizi dilerseniz mobil uygulama üzerinden de devam edebilirsiniz. Yıllarca İngilizce öğrenmek için göstermiş olduğunuz çabanın sadece bir kısmını bu sitede göstermeniz mükemmel konuşma için yeterlidir. İngilizce öğrenme yönteminde tamamen farklı eğitim anlayışı ile öğrencilerine eğitim veren bir sitedir. Bu yüzden de öğrenci kitlesi her geçen gün artmaktadır. 

Merak dürtüsünün olduğu her alanda başarı oranı kişiye bağlıdır. Merak ettiği sürece iyi öğrenip başarılı olabilir. Sürekli dayatma yöntemine alışmış bir kişi ise bu süreçte pek başarılı olamaz. Merak ederek başına oturduğunuz İngilizce sözlüğün içinde yer alan kelimelere göz atmalısınız. Sadece ihtiyacınız olan kelimeye değil birden fazla kelimeye bakıp cümleler kurmalısınız. “sıkış tepiş” kelimesinin karşılığı nedir hemen bakmalısınız. Türkçede “nasılsın” kelimesinin İngilizce karşılığı “how are you” şeklindedir. Türkçedeki gibi tek bir kelimenin karşılığını tek bir kelime olarak İngilizce dilinden beklemek yanlış olacaktır. Her dilin kendi içinde farklı kökleri vardır. Dolayısıyla öğrenirken de sıfırdan öğrenmek her zaman daha iyi olacaktır. Kullandığınız kelimeleri sadece bir kere cümle içinde kullanmak yerine birden fazla cümle içinde kullanmak hafızanızda kalması açısından çok önemlidir. Türkçe dilinde olduğu gibi İngilizce dilinde de bir sözcüğün birden fazla anlamı vardır. Öğrenirken de bu anlamları da öğrenmek faydalı olacaktır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SON DAKİKA :Kosova - Sırbistan Sınırında siren sesleri yükseliyor !
SON DAKİKA :Kosova - Sırbistan Sınırında siren sesleri yükseliyor !
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣