42 Shops Art!SPACE Gallery’de; “Cumhuriyetin Mimarı: Mustafa Kemal” sergisi sanatseverlerle buluşuyor

42 Maslak, bugüne dek Satış Ofisinde bulunan sergileme alanı Art!SPACE Gallery’de gerçekleşen sanat etkinliklerini ve ruhunu; 42 Shops’un açılması ile, içinde yer alan sanat alanlarına taşıyor!

42 Shops Art!SPACE Gallery’de; “Cumhuriyetin Mimarı: Mustafa Kemal” sergisi sanatseverlerle buluşuyor
42 Shops Art!SPACE Gallery’de; “Cumhuriyetin Mimarı: Mustafa Kemal” sergisi sanatseverlerle buluşuyor Tugrul Demir
Bu içerik 746 kez okundu.

42 Shops, hizmete girmesinin hemen ardından sanat etkinlikleriyle dolup taşıyor. İngiliz ressam Ned Pamphilon’un Atatürk’e duyduğu hayranlıkla resmettiği eserlerini bir araya getiren “Cumhuriyetin Mimarı: Mustafa Kemal Atatürk” sergisi 27 Ekim’de 42 Shops Art!SPACE Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlama ve 10 Kasım’ı anma amacıyla hazırlanan sergi, 30 Kasım’a kadar 42 Shops Art!SPACE Gallery’de görülebilecek.

 

Yaşamı sanatla zenginleştiren 42 Maslak, sanatı hayatın her alanına yayma konusunda katkı sunmaya devam ederek galerileri 42 Shops’a da taşıyor. Bu kapsamda 42 Shops’ta açılacak yeni sergi “Cumhuriyetin Mimarı: Mustafa Kemal Atatürk” 27 Ekim’de İstanbul 1881 işbirliğiyle sanatseverlerle buluşuyor. İngiliz ressam Ned Pamphilon’un Mustafa Kemal Atatürk resimlerinden oluşan sergi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlama ve 10 Kasım’ı anmak için özel olarak hazırlanıyor.

 

Sanat platformu İstanbul1881 ve 42 Shops Art!SPACE Gallery’nin işbirliğiyle hayata geçen sergi, çalışmalarında 20 yılı aşkın süredir İstanbul, Türkiye ve Mustafa Kemal Atatürk temalarına sıkça yer veren Ned Pamphilon’un eserlerinden oluşacak. Sergide ressamın çok ses getiren Atatürk resimlerinin yanı sıra yeni çalışmaları da yer alacak. Atatürk’ün dünyanın her ülkesinde saygı gören vizyonerliği, liderliği, ülke sevgisi ve barışseverliğinin, özellikle bugünün tüm toplumları tarafından örnek alınması gereken en önemli ilkeler olduğunu düşünen Ned Pamphlion, eserleriyle de bu düşünceleri global anlamda görünür kılmayı hedefliyor.

 

Atatürk’le ilgili sanat çalışmalarını derleyen ve sanatseverlerle paylaşan İstanbul1881’le birlikte çalışan sanatçı Ned Pamphilon’un eserleri, 30 Kasım tarihine kadar 42 Shops Art!SPACE Gallery’de görülebilecek.

 

Atatürk’e hayranlığını yansıtıyor

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hayranlığı ve onu konu edinen eserleriyle Türk kamuoyunda tanınan İngiliz ressam 1963’te Londra’da dünyaya geldi. Mimarlık eğitimi alan Pamphilon, kariyerini resim üzerine sürdürdü. Gençlik yıllarında Kuala Lumpur, Suudi Arabistan, Texas ve Türkiye gibi coğrafyalarda seyahat ederek farklı kültürleri inceleme şansı buldu. 1994’te ilk kez İstanbul’a gelen ve İstanbul ile Türkiye’nin güzelliğinden büyülenen sanatçı, 1995’ten bu yana İstanbul’la ilgili sayısız eser verdi. Zaman içerisinde Atatürk’ün hayatını okuyan, vizyonu ve düşüncelerinden çok etkilenen sanatçı, Atatürk’le ilgili ses getiren eserler ortaya koydu. Global kamuoyunda Türkiye ve Atatürk’ün daha sık vurgulanması gerektiğine inanan Pamphilon, halen sergi, proje ve eserinin büyük kısmında İstanbul, Türkiye ve Atatürk temalarına yer veriyor. Çok bilinen eser ve projeleri arasında “Her Yer Mustafa Her Yer Kemal” sergisi, “Atatürk’ün Gözleri” tablosu, son üç seneden bu yana 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Anıtkabir’de düzenlenmekte olan “Küçük Ressamlar Anıtkabir’de” etkinlikleri yer alıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣