Çinli Uzmanlardan Oluşan Heyet Almanya'da Xinjiang'ı Anlatıyor

Çin Uluslararası Radyosu - Çin'in Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nden uzman, aydın ve din adamlarından oluşan bir heyet dün Almanya'nın Berlin kentinde yer alan Almanya Bilim ve Siyaset Fonu'nu ziyaret ederek, fonun Asya araştırmacılarıyla sohbet toplantısına katıldı.

Çinli Uzmanlardan Oluşan Heyet Almanya'da Xinjiang'ı Anlatıyor
Çinli Uzmanlardan Oluşan Heyet Almanya'da Xinjiang'ı Anlatıyor Tugrul Demir
Bu içerik 674 kez okundu.

Heyet başkanı Çin Sosyal Bilimler Akademisi'nden Wang Yanzhong, sohbete katılan Alman araştırmacılara Xinjiang'daki ekonomik ve toplumsal gelişmeler, halkın yaşam koşullarının iyileştirilmesi, kültürün aktarılması, çevre koruma ve dini inanç özgürlüğü gibi konular hakkında bilgi verdi, bölgede elde edilen büyük başarılar anlatıldı.

Wang ayrıca Kuşak ve Yol inisiyatifinin bölgesel gelişmeye sunduğu fırsatları anlatarak, aşırıcılık, terörizm ve bölücülük olarak adlandırılan üç kötü gücün Xinjiang'da ekonomik gelişme, toplumsal istikrar ve halkın can ve mal güvenliğine verdiği zararlara dikkat çekti.

Wang yaptıkları bu ziyaretle Alman halkının Xinjiang hakkında objektif bir anlayışa sahip olmasını arzu ederek, Almanya'nın Kuşak ve Yol inisiyatifinde daha büyük rol oynayıp Çin'le işbirliğini derinleştirebileceğini kaydetti.

İki taraf, terör, şiddet ve bölücülükle mücadele çabalarında uluslararası işbirliği ve bilgi paylaşımının son derece önemli olduğunu savundu.

Heyet 15-18 Ekim günlerindeki ziyaret sırasında Berlin ve Münih'te hükümet yetkilileri, düşünce kuruluşları ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek gerçek Xinjiang'ı tanıtacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SON DAKİKA :Kosova - Sırbistan Sınırında siren sesleri yükseliyor !
SON DAKİKA :Kosova - Sırbistan Sınırında siren sesleri yükseliyor !
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣