Kurum kültürüyle fark yaratmanın tam zamanı

Great Place to Work, Türkiye’nin en iyi işverenlerini belirlemeye devam ediyor. Bu yıl Türkiye’de altıncısı düzenlenecek araştırma ve yarışmaya katılım için başvurular Kasım ayının sonunda tamamlanacak. 2018 yılının en iyi işverenlerinin belirleneceği araştırmada, listeye giren şirketler en iyi işveren unvanını almaya hak kazanacak.

Kurum kültürüyle fark yaratmanın tam zamanı
Kurum kültürüyle fark yaratmanın tam zamanı Tugrul Demir
Bu içerik 621 kez okundu.

Yüksek güven kültürü, şirketlerin kendilerini geleceğe taşımak için attıkları en önemli stratejik adımı temsil ediyor. Şirketlerini geleceğe taşıyacak çalışanlarına değer veren ve şirketin bir parçası olarak gören kurumlar, rekabet güçlerini artırırken, ekonomik performanslarındaki yükselişi sürekli kılabiliyor. Yüksek güven kültürü, yüksek performansı ortaya çıkartarak şirketlere yoğun rekabet ortamında sürdürülebilir faydalar sağlıyor. Great Place to Work, yaptığı analizlerle çalışanların yöneticileri, iş süreçleri ve takım arkadaşları ile aralarındaki ilişkileri; güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu boyutlarında ölçüyor.

 

Çalışanların yüzde 86’sı kurumlarını “en iyi” iş yeri olarak tanımlıyor

 

 

Kurum kültürü üzerine yapılan araştırmalar, Türkiye’nin en iyi işveren şirketlerinde çalışanların yüzde 86’sının kurumlarını en iyi iş yeri olarak tanımladıklarını, yüksek güven kültürünü kurumları içerisinde inşa etmemiş şirketlerde ise bu oranın yüzde 68 olduğunu gösteriyor. Analizler, kurumların güçlü ve zayıf yönlerini görmelerini sağlarken, kurum kültürlerini bir üst seviyeye çıkarabilmelerine ve inşa edebilmelerine kılavuzluk ediyor.

 

Şirketlerin ilgisi her yıl artıyor

 

 

Great Place to Work tarafından yapılan araştırmalarda, şirket çalışanlarının sadece memnuniyetleri değil, kendilerini şirketin bir parçası olarak görüp görmedikleri, çaba sarf etmeye ne kadar istekli oldukları, inovatif ve proaktif olup olmadıkları ve firmalarını geleceğe taşıyıp taşımamak istedikleri de ölçümleniyor. Çalışan sayısına göre 20-50, 50-250, 250-500, 500–2000 ve 2.000+ kategorilerinden listeye giren şirketler, Türkiye’nin en iyi işvereni unvanını almaya hak kazanıyor.

 

Araştırma ve yarışma işveren markasına güç katıyor

 

Great Place to Work’ün şirketlerin yüksek güven kültürü oluşturabilmelerine katkı sunduğunu belirten Great Place to Work Genel Müdürü Eyüp Toprak, “Araştırmalarımız şirketlere yüksek güven kültürü oluşturabilmeleri için yol gösterirken, çalışanların da firma içerisindeki işlevselliklerinin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor. Yaptığımız analizler, yüksek güven kültürü alanında yeterli ilerleme sağlayamamış şirketlerdeki çalışanların yüzde 29’unun işinden memnun olmadığını, yüzde 20’sinin işine karşı ilgisiz olduğunu gösteriyor. Şirketlerin geleceğine ışık tuttuğumuz araştırmalarımız ile karlılığın artmasını, yeteneklerin ortaya çıkmasını ve inovasyonla yenilenmenin önünü açıyoruz.” dedi. 

 

 

Great Place to Work Hakkında:

 

Great Place To Work Enstitüsü, kurum kültürü konusunda uzmanlaşmış, 5 kıtada ve 56 ülkedeki ofisleri ile sektör ayrımı olmadan tüm ölçeklerdeki şirketlere mükemmel işyerlerini inşa etmeleri, geliştirmeleri konusunda destek veren bir araştırma ve danışmanlık kurumudur. Great Place to Work’ün güvene dayalı felsefesi dünyanın her yerinde çalışan odaklı ve yüksek güven kültürü yaklaşımı ile mükemmel iş yeri kültürlerinin yaratılmasına katkı sunarken, şirketlerin ekonomik performanslarını da artırmalarına yardımcı oluyor. Kamu ve kâr amacı gütmeyen sektörler de dahil tüm sektörlere hizmet sunmaktadır. Bu çalışmaları sebebiyle küresel dünyadaki ekonomik yapıları ve şirket yapılarını yakından tanımakta; akademik alanda ve diğer araştırma şirketleri ile geliştirdiği işbirlikleri sayesinde de yöntemlerini sürekli geliştirmektedir. 1991’de kurulan Great Place to Work’ün Türkiye Ofisi 2012 yılında açılmıştır. Great Place to Work, 25 yılı aşkın süredir dünya çapındaki en iyi işverenleri belirlemekte ve sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaktadır. En İyi İşverenler listeleri, işveren markasının duyurulması ve güçlendirilmesi için şirketler tarafından tercih edilen ve kabul görmüş bir araştırmadır. Enstitü’nün her yıl 7 bine yakın işletme ve 16 milyondan fazla çalışanı dahil ettiği analizleri, kurum kültürü alanında dünyada gerçekleştirilen en geniş çaplı araştırma olma özelliğini taşımaktadır. Hizmet verdiği ülkelerdeki en iyi işveren listelerinin yanı sıra, 100 Best Workplaces in Europe (Avrupa’nın En İyi İşverenleri) ve World’s Best Multinationals (Dünyanın En İyi Çok Uluslu İşverenleri) listelerini hazırlamaktadır. Fortune’s 100 Best Companies To Work For listesi de Great Place to Work tarafından belirlenmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SON DAKİKA :Kosova - Sırbistan Sınırında siren sesleri yükseliyor !
SON DAKİKA :Kosova - Sırbistan Sınırında siren sesleri yükseliyor !
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣