Ali Eren Balıkel – Bir girişimciden fazlası

Ali Eren Balıkel, İngiltere’de bulunan Kilikya ve Jazzgir London restoranlarının sahibi ve işletmecisidir. Girişimci tarafının yanında, eğitimin öneminin oldukça farkında olan ve bu nedenle hem politika alanında hem de işletme alanında İngiltere’de yüksek lisans yapmış, halihazırda da hem işletme alanında İngiltere’de hem de politika alanında İsviçre’de doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Ali Eren Balıkel – Bir girişimciden fazlası
Ali Eren Balıkel – Bir girişimciden fazlası Tugrul Demir
Bu içerik 1777 kez okundu.

 

            Ali Eren Balıkel, İngiltere’de bulunan Kilikya ve Jazzgir London restoranlarının sahibi ve işletmecisidir. Girişimci tarafının yanında, eğitimin öneminin oldukça farkında olan ve bu nedenle hem politika alanında hem de işletme alanında İngiltere’de yüksek lisans yapmış, halihazırda da hem işletme alanında İngiltere’de hem de politika alanında İsviçre’de doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Eğitim alt yapısını bir potada birleştirdiği Teorik Çerçevede Geçmişten Günümüze Türkiye Dış Politikası isimli kitabı Nisan ayında Artikel Yayıncılık tarafından satışa sunulmuştur.

 

Kitap: Teorik Çerçevede Geçmişten Günüme Türkiye Dış Politikası

Yazar: Ali Eren Balıkel

Editör: Fatih Ölçekciler

 

            Kitap, dış politikanın temel yapısını anlamaya, ülkemizin yıllar içinde izlemiş olduğu politikaları teorik çerçevede incelemeye yardımcı olacak bilgilerin derlenmesinden oluşturulmuştur. Dış politika denilince akla ilk gelen bilimlerden biri olan siyasetten tamamıyla arındırılmış, tarafsız, yorumsuz ve objektif bir bakış açısıyla ele alınmış ve temel olarak dış işleri bakanlığı kaynaklarına dayanan bir çalışmadır. Okuyucunun dış politika ve uluslararası ilişkiler kavramları üzerinde genel düzeyde bilgi sahibi olmasına ve geçmişten günümüze yaşanmış dış politika konularına temel düzeyde hakim olmasına yardımcı olmak kitabın temel amacıdır. Kitap, uluslararası ilişkiler teorilerinin kısaca tanımıyla başlayıp dış politika konularına önce tarihsel açıdan, sonrasında ise bölgesel açıdan değinmektedir. Böyle bir yaklaşım hem coğrafi olarak dış politikamızın anlaşılmasına yardımcı olmakta hem de tarihsel bir bakış açısı geliştirilmesine temel oluşturmaktadır. Bu yönüyle de kitap, özellikle politika, dış politika, siyaset ve uluslararası ilişkiler öğrencilerinin sürekli başvuracağı bir kaynak olarak ön plana çıkmaktadır.

Kitaba D&R, Idefix, Kitap Yurdu gibi sitelerden ulaşılabilir. Daha fazla bilgi ve yazarı takip için www.alierenbalikel.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim