En Zeki Kan Grubu Belirlendi! Tahmin Edin Hangisi

Kan grubu ve zeka seviyesi arasındaki ilişkiyi inceleyen bazı araştırmalar mevcuttur.

En Zeki Kan Grubu Belirlendi! Tahmin Edin Hangisi
En Zeki Kan Grubu Belirlendi! Tahmin Edin Hangisi hande

Bu araştırmaların bazılarında, A kan grubuna sahip kişilerin IQ seviyesinin diğer kan gruplarına göre daha yüksek olduğu sonucuna varılmıştır.

Örneğin:

  • 2012 yılında yapılan bir araştırmada, A kan grubuna sahip kişilerin IQ'sunun ortalama 103, B kan grubuna sahip kişilerin IQ'sunun ortalama 100, AB kan grubuna sahip kişilerin IQ'sunun ortalama 98 ve 0 kan grubuna sahip kişilerin IQ'sunun ortalama 97 olduğu belirlenmiştir.
  • 2018 yılında yapılan bir araştırmada ise, A kan grubuna sahip erkeklerin IQ'sunun ortalama 102, B kan grubuna sahip erkeklerin IQ'sunun ortalama 99, AB kan grubuna sahip erkeklerin IQ'sunun ortalama 97 ve 0 kan grubuna sahip erkeklerin IQ'sunun ortalama 95 olduğu belirlenmiştir.

Ancak, bu araştırmaların küçük bir örnekleme dayandığını ve kesin sonuçlar çıkarmak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğunu belirtmek önemlidir.

Ayrıca:

  • Kan grubu ve zeka seviyesi arasındaki ilişkinin gaziantep escort bayan karmaşık bir mekanizmaya sahip olduğu ve tek bir genden etkilenmediği düşünülmektedir.
  • Zeka seviyesini etkileyen çok sayıda faktör bulunmaktadır ve kan grubu bu faktörlerden sadece biridir.
kan grubu zeki
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X