​UŞAK’A RUANDA’DAN KARDEŞ BELEDİYE GELİYOR

Ruanda'nın Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza, ekonomik ve kültürel alanlarda iş birliği sağlamak ve incelemelerde bulunmak amacıyla Uşak'ı ziyaret etti. Büyükelçi, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve Uşaklı işadamlarıyla bir araya geldi. Yapılan görüşmede ekonomi ve ticari ilişkilerin yanı sıra Uşak Belediyesi için Ruanda’dan kardeş bir belediyenin belirlenmesi de konuşuldu.

​UŞAK’A RUANDA’DAN KARDEŞ BELEDİYE GELİYOR
​UŞAK’A RUANDA’DAN KARDEŞ BELEDİYE GELİYOR Tugrul Demir
Bu içerik 1271 kez okundu.

Ruanda'nın Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza, Uşak’ta Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç, sanayici ve iş adamlarıyla kahvaltı programında bir araya geldi. Ruanda ve Uşak arasında yapılabilecek ekonomik iş birlikleri, sosyal ve kültürel anlamda da çalışmaların konuşulduğu toplantıda Uşak Belediyesi ile kardeş bir belediyenin belirlenmesi de gündeme geldi. Konuyla ilgili Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak’tan Ruanda’ya bir heyetin gitmesi konusunda Büyükelçi ile görüşmeler yaptı.

 

Kahvaltı sonrası açıklamalar yapan Büyükelçi Williams Nkurunziza, Uşak’ta olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirerek “Uşak’ı çok sevdim çünkü harika insanları var. Dün Uşak’a geldiğimde bir yabancıydım ama bugün kendimi ailenin bir parçası gibi hissediyorum. Güzel işlere imza atılacağından eminim.” dedi.

 

Türk insanındaki paylaşımcılık ruhunun Uşak’ta da kendisini belirgin olarak gösterdiğini söyleyen Nkurunziza, Uşak ziyaretindeki amacının şehrin insanlarıyla, yöneticileriyle tanışmak ve ticari ilişkileri güçlendirmek olduğunu belirtti.

 

Sanayi üzerine odaklanacağız
Ruanda Büyükelçisi Williams Nkurunziza, “Uşak’ta seramik, deri, yemek ve giyim sektörlerinde ticarete devam etmek, Ruanda ile Uşak arasında ticari hacmi yükseltmek ve bunu sağlarken de liderler arasında ilişkiyi sağlamak ve olabildiğince yatırımlarımızı paylaşmak istiyoruz. Bu kapsamda özellikle sanayi üzerine odaklanacağız. Ekonomik alanda gelişim için çift taraflı yürütülecek olumlu bir diyalog herkes için önemli. Kültürel noktada da bu gelişimi sağlayacağız.” açıklamalarında bulundu.

Kentin yemek kültürüne de değinen ve Türkiye’nin tamamında olduğu gibi Uşak’ın da güzel bir damak tadına sahip olduğunu kaydeden Büyükelçi tarhana çorbasının lezzetine tam not verdi.
 

Başkan Cahan: “Uşak’tan Ruanda’ya bir heyet göndereceğiz”
Büyükelçi Williams Nkurunziza’nın gerçekleştirdiği ziyaret nedeniyle memnuniyet duyduklarını belirten Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Yaptığımız görüşmelerin hem ülkemiz hem de Uşak adına oldukça olumlu geçtiğini söyleyebilirim. Sayın Büyükelçi’nin de görüşmelerden memnun kalmasından bizler de mutluluk duyduk. Biz de Uşak’tan bir heyet ile Ruanda’yı ziyaret etmek, burada planladığımız ticari görüşmeleri hayata geçirmek için gerekli görüşmeleri yapmayı planlıyoruz. Böylelikle hem kardeşliğimiz hem de ticari ilişkimiz karşılıklı olarak gelişecek ve Uşak için yeni yatırım alanları oluşmuş olacak.” diye konuştu.

 

Cahan ayrıca Uşak sanayisinin, Ruanda ülke ekonomisine önemli faydalar sağlayabileceğini ve bir yandan da ticaret ve yatırımla Uşak’ın ticaret kapasitesinin arttırılabileceğini ifade etti. Başkan Cahan, ziyaretin gerçekleşmesinde emeği geçen Uşak Milletvekili Alim Tunç’a teşekkürlerini de iletti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣