Çeyrek altın ne kadar? 24.07.2017 Pazartesi Çeyrek altın

Yeni haftaya başladığımı şu günde çeyrek altın ne kadar sorusunun yanıtı merakla beklenmeye başlandı. Çeyrek altın bugün ne kadar sorusunun yanıtı haberimizin detayında...

Çeyrek altın ne kadar? 24.07.2017 Pazartesi Çeyrek altın
Çeyrek altın ne kadar? 24.07.2017 Pazartesi Çeyrek altın Tugrul Demir
Bu içerik 622 kez okundu.

Yeni haftaya başladığımı şu günde çeyrek altın ne kadar sorusunun yanıtı merakla beklenmeye başlandı. Çeyrek altın bugün ne kadar sorusunun yanıtı haberimizin detayında...

 

,Kapalıçarşı’da çeyrek altın 233,71 liradan alıcı bulurken altının gramı ise 142,52 liradan satılıyor. Spot altının onsu ise 1254,67 dolar.


Çeyrek altın fiyatları Türkiye’de altın yatırımı için en çok takip edilen kalemlerden biridir. Öyle ki çeyrek altın sosyal yaşamda da kendine yer bulmuştur. Bebek ziyareti için alınır; nişanlarda, düğünlerde, sünnetlerde takılır, altın günlerinde alınır ve bunun dışında pek çok vesile ile hediye olarak paylaşılır. Türkiye’de altın fiyatları ons, gram, cumhuriyet, tam, Reşat gibi birimlerle ifade edilirken bunlardan çeyrek altın en çok merak edilen ve takip edilenidir denilebilir. Çeyrek altın fiyatlarının çok yükseldiği dönemlerde ise gram altına olan ilgi ve talep artmaktadır.

Türkiye’de çeyrek altın olarak ifade edilen altın cinsi 1.75 grama denk gelmektedir ve 22 ayardır. Cumhuriyet altınının dörtte biri olan çeyrek altında 1.6065 gram 24 ayar altın bulunmaktadır ki fiyatı bunun üzerinden hesaplanır, ardından işçilik ve kâr payı ile satılır. Bu kısım satın alınan yere göre değişebilir. Meskük (kalın altın) ve ziynet olmak üzere iki çeşidi vardır.

Çeyrek altın ne kadar Çeyrek altın bugün ne kadar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx