Kombi Çalışıyor Ancak Isıtmıyorsa Nasıl Çözülür?

Kombi Çalışıyor Ancak Isıtmıyorsa Nasıl Çözülür?
Kombi Çalışıyor Ancak Isıtmıyorsa Nasıl Çözülür? hande

Kombi Çalışıyor Ancak Isıtmıyorsa Nasıl Çözülür?

Kombiler istenildiği zaman sıcak su üretimi yaparak bu suyun kendisine bağlı tesisatlara aktarımı görevine odaklıdır. Dolayısıyla çalıştığında petek sistemi ve su tesisatının herhangi birine sıcak suyun gitmemesi ya da az gitmesi çok çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Bu nedenlerin bazıları kullanıcı tarafından yapılacak müdahalelerle engellenebilir. Nedeni belirlemek için yapılması gereken kontroller bulunuyor. Kontroller sonrasında sorunun çözülememesi halinde, Ataşehir Arçelik Servisi uzmanlarına süratle başvurmanız önemlidir. Eğer bir teknik sorunla karşı karşıyaysanız, sorunun daha büyük teknik sorunlar oluşturma olasılığı bulunur. Kombinin çalışması ancak yeterli derece ısıtma yapmaması durumunda, aşağıda önerdiğimiz kontrolleri yapmanız gereklidir.

Termostat Kontrolü Yapılmalıdır?

Kombinin yeterli ısıyı üretemiyor olması halinde, öncelikle termostatın kontrol edilmesi gereklidir. Termostatın düşük olması, kombinin peteklere düşük ısı oluşturacak sıcak su göndermesine neden olur. Kombilerin üzerinde dijital olarak var olan termostat aracılığıyla, istediğiniz ısı düzeyine göre ayar yapabilirsiniz. Ayardan sonra suyun artan ısısı peteklerin daha fazla ısınmasına ve dolayısıyla ortamın daha iyi ısınmasına yol açar. Isınma sorunu yaşadığınızda, Üsküdar Arçelik Servisi uzmanlarına başvurmadan önce termostat kontrolü yaparak gerekli çözümü kendinizde oluşturabilirsiniz.

Petek Vana Kontrolü Yapılmalıdır

Peteklerde bulunan giriş çıkış vanaları, suyun tesisat da dolaşımını ve peteklere giriş çıkışını kontrol edebilmenizi sağlamaya yöneliktir. Ancak bazen vanaların yarı açık olması ya da tamamen kapalı olması, sıcak suyun peteklere erişimini engelliyor olabilir. Sıcak suyun yeterli verimlilikte peteklere ulaşamaması aynı zamanda peteklerin yeterli ısıtmayı yapabilmesine engel olur. Bu sebeple zaman zaman peteklerin üzerinde bulunan giriş çıkış vanalarının açık olduğunun kontrol edilmesi gereklidir. Eğer yeterli ısıtma oluşmuyorsa, öncelikli kontrollerden biri olmalıdır. Vanaların açık olduğundan eminseniz ve sorun halen devam ediyorsa, Maltepe Arçelik Servisi uzmanlarına başvurmanın zamanı gelmiş demektir.

Kombi Petek Temizliği Yaptırın?

Petek temizliği yaptırmak, sıcak suyun peteklere ulaşımı ve ısı iletimi işlemlerinin yüksek verimlilikle yapılmasını sağlar. Petek tesisat sistemleri, sürekli sıcak ve soğuk suyun dolaşımda olması nedeniyle, zaman içerisinde paslanma, şebekeden gelen tortuların oluşturduğu kirlenme gibi dış etkilere maruz kalır. Bu durum peteklerin ısıtma görevini azaltır. Petek temizliği sayesinde, kombi sisteminiz en yüksek verimlilikle çalışmaya devam eder.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 13 Ekim 2023 Cuma
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 13 Ekim 2023 Cuma
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 11 Ekim 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 11 Ekim 2023