‘Bilim İçin El Ele’ verdiler

European Schoolnet koordinasyonunda, Amgen Vakfı tarafından yürütülen Amgen Teach Bilim İçin El Ele projesi, fen bilimleri öğretmenlerini 4’üncü kez öğrenci sırasına oturtuyor. Bu yıl programa katılan 60 öğretmen, 6-7-8 Eylül tarihlerinde Ankara’da ODTÜ kampüsünde yaparak, yaşayarak, deneyerek ve sorgulayarak öğrenme yöntemlerini keşfedecek.

‘Bilim İçin El Ele’ verdiler
‘Bilim İçin El Ele’ verdiler Tugrul Demir
Bu içerik 779 kez okundu.

Öğrencilerin düşünme becerileri, akademik başarıları ve bilime karşı olan tutumlarında pozitif etkiler geliştirmeyi amaçlayan Amgen Teach Bilim İçin El Ele projesi, Türkiye’de dördüncü yılını dolduruyor. Şimdiye kadar Türkiye’nin dört bir yanından 500’ün üzerinde öğretmen aracılığıyla 50 binin üzerinde öğrenciye ulaşan proje aralarında İtalya, İrlanda, Fransa, Çek Cumhuriyeti’nin de dahil olduğu 10 Avrupa ülkesinde uygulanıyor.

 

 

‘Türkiye, en başarılı uygulayıcı’

Eğitimcilerin eğitilmesi yoluyla binlerce öğrencinin fen bilimlerine ilgisini artırmayı başaran projede Türkiye, European Schoolnet tarafından ‘En İyi Uygulayıcı Ülke’ seçilmişti.

 

Her yıl Türkiye genelinden yüzlerce başvuru alan projeye ancak sınırlı sayıda öğretmen kabul edilebiliyor. 3 günlük seminere katılan öğretmenler, fen bilimlerini teoriye dayalı klasik tarzda ders anlatımından çıkararak; eğlenceli, ilgi çekici, eğitici ve sorgulayıcı hale getirmenin yöntemlerini keşfediyor. Proje kapsamında bu yıl, 60 fen bilimleri öğretmeni eğitime katılabiliyor.

 

Projenin 4 yıldır Koordinatörlüğünü yürüten Prof. Dr. Murat Günel, Van’dan, Tekirdağ’a kadar pek çok ilden yüzlerce biyoloji, kimya ve fen bilgisi öğretmeninin projeye başvurduğunu belirterek, Aldığımız yüzlerce başvuru, öğretmenlerin mesleki eğitime ne derece ihtiyaç duyduğunun en açık göstergesidir.’ diye konuştu.

 

Bu yıl eğitimler, Ankara’da 6-7-8 Eylül’de düzenleniyor.

 

 

 

 

Amgen Vakfı Hakkında:

Amgen’ın kurumsal sorumluluk projelerinin çatısı olan Amgen Vakfı, bilimsel eğitimi gelişirmek ve insanların hayatını iyileştirmek için 1991 yılında kurulmuştur. Vakıf, Amgen’in kurumsal hayırseverliğini yaptığı esas kanaldır. Amgen Vakfı, girişimci gelecek nesile ilham vermek için fen eğitiminde öncü mükemmeli aramaktadır ve Amgen personelinin yaşadığı ve çalıştığı bölgeleri güçlendirmek için yatırım yapmaktadır. Amgen Vakfı, yenilikçi ve ilham verici yollarla toplumu etkileyen yerel, bölgesel ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarına 200 milyon dolardan fazla hibe bağışlamıştır. Amgen Vakfı; Amgen Scholars, Amgen Biotech Experience, and Amgen Teach’ i içeren farklı programları ile yarının bilim insanlarına keşif heyecanı yaşatmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣