EL ARABASI TEKERLEK ÇEŞİTLERİ

EL ARABASI TEKERLEK ÇEŞİTLERİ
EL ARABASI TEKERLEK ÇEŞİTLERİ hande
Bu içerik 59 kez okundu.

EL ARABASI TEKERLEK ÇEŞİTLERİ

 

Günlük hayatta yük taşımak için birçok yöntem var, bunlardan bir tanesi yük taşımak için kullanılan el arabasıdır. El arabası 400’lü yıllarda Çin’e dayanan tarihçesiyle insanlığa büyük hizmetler sunmuştur. En son örneği 1537 yılında Avrupa’da Ingolstadt’dır. El arabasının kullanımı yaygın olarak inşaatlarda, bahçelerde, birçok alanda karşımıza çıkıyor.

 

El arabası genellikle iki tutma yeri olan tek tekerlekli bir araç olarak tanımlayabiliriz. Birçok değişkene sahip olan el arabaları için en önemli unsur tekerleklerdir. Genellikle uzun süreli yük taşımak için kullanılan bu araçlar gün geçtikce tekerlekleri yıpranmaktadır. Yeni bir el arabası alıyorsanız ilk bakılması gereken yer tekerlektir. Tekerleğin yapısı onun uzun ömürlü olup olmayacağını gösterebilir. Eğer eski bir el arabanız var ise bunun tekerleğini de değiştirmekte mümkün.

 

Öncelikle eğer eski bir el arabası kullanıyor ve bunun yıpranmış tekerleğini değiştirmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey eski tekerinizin çapını öğrenmek olmalı. El arabası tekerleği oldukça değişkendir. 200 mm başlayıp 250 mm, 300 mm, 350mm kadar gitmektedir. Bu noktada el arabası tekerlek çeşitleri oldukça fazladır.

 

  • Kauçuk malzemesi kullanılan tekerlekler oldukça yaygındır. Yataklama tipi olarak rulman kullanılır. Çapları büyüdükçe taşıdığı yük kapasitesi aynı orantıda artmaktadır.
  • Havalı el arabası tekerlekleri ise patlama riski olan lastiklerdir ancak kullanım açısından tek seferlik değildir lastik basıncı düştükten sonra tekrar şişirilebilir kullanım alanı dardır diyebiliriz.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣