Akıllı Tahta Nasıl Çalışır?

Akıllı Tahta Nasıl Çalışır?
Akıllı Tahta Nasıl Çalışır? hande
Bu içerik 75 kez okundu.

Akıllı Tahta Nasıl Çalışır?

Akıllı tahtalar, sunumlar ve gösteriler için kullanılabilen bir dijital beyaz tahtadır. Genellikle sınıflarda ve konferans salonlarında kullanılırlar.

Akıllı tahta, projektör, ekran, etkileşimli kalem veya kalemden ve cihazı bilgisayara bağlamanın bir yolundan oluşur. Kalem veya ekran kalemi genellikle bilgisayara Bluetooth veya Wi-Fi ile bağlanır. Projektör, bilgisayara HDMI kablosuyla bağlıyken görüntüleri ekrana yansıtır.

Beyaz tahta her kullanımdan sonra kuru bir bezle silinebilir.

Akıllı Tahta Sınıfta Nasıl Kullanılabilir?

Akıllı tahtalar temel olarak sınıfta öğrenmeyi daha ilgi çekici hale getirmek için kullanılabilen interaktif beyaz tahtalardır. Tahta, bilgisayara bağlı bir projektör kullanır ve öğretmenler ve öğrenciler için gerekli tüm araçlara sahiptir.

Günümüz dünyasında birçok okul, öğretme ve öğrenme deneyimlerini geliştirmek için akıllı tahtalar kullanıyor. Akıllı tahtalar sınıflarda onlarca yıldır kullanılmaktadır ancak son zamanlarda ses tanıma yazılımı ve sesle etkinleştirilen ekranlar gibi yeni özelliklerle güncellenmiştir.

Akıllı tahtalar, taşınabilir olmaları ve kolay taşınabilmeleri nedeniyle hemen hemen her sınıf ortamında kullanılabilir. Ayrıca, öğrencilerin gelecekteki kariyerleri için ihtiyaç duydukları kod yazmayı veya diğer modern teknoloji becerilerini kullanmayı öğrenmelerine yardımcı olabilecek etkileşimli bir beyaz tahta olarak da kullanılabilirler.

İhtiyaçlarınıza Uygun Video Duvarını Nasıl Seçersiniz?

Videowall, birbirine bağlı bir grup dijital ekrandır. Dijital tabela, reklam veya canlı yayın görüntülemek için kullanılabilirler. Video duvarları, ofisler ve sınıflar dahil olmak üzere birçok farklı ortamda kullanılmaktadır.

İhtiyaçlarınız için en iyi video duvarını seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör vardır. Örneğin, ne kadar alanınız var? Ne tür içerik göstereceksin? Ekranın ne tür bir teknoloji kullanmasını istiyorsunuz?

Anahtar, tüm bu hususlar göz önünde bulundurularak ihtiyaçlarınıza uyan doğru video duvarını bulmaktır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣