Çin Her Yıl 13.9 Milyon İnsanı Fakirlikten Kurtarıyor

Çin Uluslararası Radyosu - Açıklanan Hükümet raporuna göre Çin’de 2012-2016 yılları arasında, yılda 13.91 milyon insanı yoksulluktan kurtulurken ve yoksul kırsal alanlardaki kişi başına düşen yıllık gelir de yılda yüzde 10.7 arttı. Yoksullukla mücadele çalışmalarına ilişkin rapor, Pazartesi günü başlayan Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi’nin iki ayda bir yapılan beş günlük toplantısında gözden geçirilmek üzere sunuldu. Devlet Konseyi Öncü Grubu Yoksulluğun Azaltılması ve Kalkınma Dairesi Müdürü Liu Yongfu “Devlet Konseyi yoksullukla mücadelede her zaman çok çaba harcamıştır. Hükümet, son dört yıldaki raporlarda en az 10 milyon insanı yoksulluktan kurtarma sözü verdi” dedi. 2016 yılının sonuna gelindiğinde, Çin'de yıllık geliri yoksulluk sınırı olan 2.300 yuan’ın (2010 sabit fiyatlarıyla) (344.30 ABD doları) altında olan ve nüfusun yaklaşık yüzde 3'ünü oluşturan 43.35 milyon insan yaşıyordu. Raporda, yoksulluğun hafifletilmesi çalışmaları için yoksul bölgelere 775.000 görevli gönderildiği belirtiliyor. Çin yoksulluğun ortadan kaldırılmasını gerektiren "orta halli müreffeh bir toplum" inşasını tamamlamak için 2020 yılını hedef yılı olarak belirlemiş durumda. Bu hedefi yakalamak için Çin'in her yıl 10 milyondan fazla insanı yoksulluktan kurtarması gerekiyor, bu da ayda yaklaşık bir milyon kişi ya da dakikada 20 kişi anlamına geliyor.

Çin Her Yıl 13.9 Milyon İnsanı Fakirlikten Kurtarıyor
Çin Her Yıl 13.9 Milyon İnsanı Fakirlikten Kurtarıyor Tugrul Demir
Bu içerik 996 kez okundu.

Yoksullukla mücadele çalışmalarına ilişkin rapor, Pazartesi günü başlayan Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi’nin iki ayda bir yapılan beş günlük toplantısında gözden geçirilmek üzere sunuldu.

Devlet Konseyi Öncü Grubu Yoksulluğun Azaltılması ve Kalkınma Dairesi Müdürü Liu Yongfu  “Devlet Konseyi yoksullukla mücadelede her zaman çok çaba harcamıştır. Hükümet, son dört yıldaki raporlarda en az 10 milyon insanı yoksulluktan kurtarma sözü verdi” dedi.

2016 yılının sonuna gelindiğinde, Çin'de yıllık geliri yoksulluk sınırı olan 2.300 yuan’ın (2010 sabit fiyatlarıyla)  (344.30 ABD doları)  altında olan ve nüfusun yaklaşık yüzde 3'ünü oluşturan 43.35 milyon insan yaşıyordu.

Raporda, yoksulluğun hafifletilmesi çalışmaları için yoksul bölgelere 775.000 görevli gönderildiği belirtiliyor.

Çin yoksulluğun ortadan kaldırılmasını gerektiren "orta halli müreffeh bir toplum" inşasını tamamlamak için 2020 yılını hedef yılı olarak belirlemiş durumda. Bu hedefi yakalamak için Çin'in her yıl 10 milyondan fazla insanı yoksulluktan kurtarması gerekiyor, bu da ayda yaklaşık bir milyon kişi ya da dakikada 20 kişi anlamına geliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx