Bebek Giyim Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bebek Giyim Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Bebek Giyim Hakkında Bilinmesi Gerekenler hande

Bebek Giyim Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bebekler doğdukları ilk andan itibaren ebeveynleri tarafından korumaya alınırlar. Bebeğin korunmasında ve rahat ettirilmesinde en çok üzerinde durulan konu ise bebek giyim ürünleridir. Bebeğin cilt sağlığını yakından ilgilendiren bu giyim ürünleri seçilirken birtakım noktalara dikkat etmek gerekir. Kıyafetlerde kullanılan materyaller, dikiş kalitesi, bebeğin konforunu sağlayacak tüm özellikler detaylıca ele alınarak seçim yapılır. Yenidoğan bebekler ve ilerleyen yaşlara göre birçok alternatifin bulunması da ebeveynlerin titiz olmasını gerekli hale getirir.

Bebeklerin konforu bu kıyafetlerin tasarımında en çok üzerinde durulan konular arasında yer alır. Hareket kabiliyetini kısıtlamaması ve tenini tahriş etmemesi için organik kumaşlar özellikle son yıllarda çok daha fazla tercih edilir. Bebeğin ilk doğduğu anda kol, bacak ve baş hareketlerini kısıtlamayacak şekilde bebek giyim ürünlerine yönelmek gerekir.

İlk bakışta bebek giyim ürünlerinin çok sevimli göründüğü düşünülebilir. Birçok kıyafet yüksek bir albeniye sahip. Ancak satın alma aşamasında güzel ve tarz görünümü dışında farklı noktalara da dikkat etmek gerekir. Bu süreçte bebeğinizin cinsiyetinden, boy ve kilo durumlarına kadar her detay göz önünde bulundurulur.

 

Yeni Doğan & Hastane Çıkışı Bebek Giyim

Bebek giyim ürünleri içerisinde her ay ve yaş dönemine uygun seçenekler bulunur. Bunlardan birisi de yeni doğan bebek dönemidir. Bu dönemde bebeğin çok çeşitli kıyafetlere ihtiyacı bulunmaz. Daha çok kolay giydirilebilen, hareketlerini kısıtlamayan ve cildini tahriş etmeyen kıyafetler tercih edilir. Yeni doğdukları anda hastane çıkış setleri içerisinde yer alan patikli pijama ve zıbın takımları oldukça ideal ürünlerdir.

Zıbın takımları mevsim şartlarına uygun ve rahatsız etmeyen penye kumaşlardan tasarlanır. Her bebek için ideal giyim ürünleri arasında yer alır. Bebeğin kız ya da erkek olması göz önünde bulundurularak değişik renklerde ve desenlerde seçimler yapılabilir.

Hastane çıkış setleri içerisinde yeni doğan bir bebeğin birçok ihtiyacı bulunur. Patikli pijamalar, rahat ettirecek üst giyim ürünü, iç giyim ürünleri, patikler, bere, eldiven, önlük gibi her detay en ince ayrıntısına kadar düşünülür. Yeni doğan bebeklerin kullanacakları kıyafetlerde organik kumaşları tercih etmek bebeğin cilt sağlığı açısından büyük bir öneme sahiptir.

 

0-2 Yaş Bebek Kıyafetleri ve Aksesuarlar

0-2 yaş bir bebeğin en sevimli dönemleridir. Bu dönemde yeni yeni yürümeye başlar ve temel konuşma becerilerini kazanmaya başlar. Kazandıkları becerilere göre de bebeklerin birtakım gereksinimleri ortaya çıkar. Bu yaş grubundaki bebeklerin giyim ürünleri oldukça çeşitlidir. Cinsiyetlerine göre farklı renk ve desenlerde birçok ürün bulabilmek mümkündür. Bunların yanında bebeklerin kullanacakları aksesuarlar da oldukça çeşitli.

Bebeğin cinsiyeti ne olursa olsun biberon, emzik, diş kaşıma aparatı, mama sandalyesi, mama önlüğü, minik oyuncaklar oldukça önemlidir. Bunları seçerken de belirli kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. Bebeğin sağlıklı bir şekilde büyümesi için hareketlerini kısıtlanmayacak kıyafetlerin ve gerekli tüm aksesuarların temin edilmesi gerekir.

 

Bebek Giyiminde Hangi Ürünleri Tercih Etmelisiniz?

Bebek giyim ürünleri içerisinde seçenekler oldukça fazla. Bu açıdan ebeveynler alışveriş sırasında hangi ürünleri tercih etmeleri gerektiği konusunda sorun yaşayabilir. Böyle durumlarda kıyafetlerin renk ve modeli dışında da birçok kriteri göz önünde bulundurmalısınız.

Bebeğiniz için kıyafet satın alırken organik ve pamuklu kumaşları tercih etmelisiniz. Naylon ve polyester karışımı kıyafetleri mümkün olduğunca almamaya önem vermelisiniz. Bunların yanında kıyafetlerin ergonomik ve esnek olmasına özen gösterin. Çocuklar her yaş ve ay döneminde hareketli varlıklardır. Bu nedenle giydikleri kıyafetler içerisinde hareket kabiliyetinin yüksek olması önem taşır.

Kıyafet tercihlerinde mevsim şartlarına önem verin. Bebeğin üzerinde ağırlık yapmayacak hafiflikte ve çevresel faktörlerden de koruyacak nitelikte olması gerekir. Bunlara ek olarak yıkamaya ve güneş ışınlarına karşı dayanıklı materyallerden üretilen kıyafetler de ekonomik olması açısından önem taşır.

Siz de bebek sahibiyseniz bebek kıyafetleri ve aksesuarları için idil baby mamino ‘yu ziyaret etmeyi unutmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 22 Eylül 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 22 Eylül 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 21 Eylül 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 21 Eylül 2023