New York’un Notre Dame’ında 2 milyon dolarlık soygun

New York’un Notre Dame’ında 2 milyon dolarlık soygun
New York’un Notre Dame’ında 2 milyon dolarlık soygun hande
Bu içerik 193 kez okundu.

ABD polisi, kimliği belirlenemeyen kişi ve kişilerce New York'ta bir kilisenin mihrabından  2 milyon dolarlık (yaklaşık 33 milyon lira) altın bir mişkanın çalındığını ve bir melek heykelinin kafasının koparıldığını duyurdu.  

Çadır tapınak olarak da adlandırılan mişkan, çölde Hz. Musa tarafından inşa edilen taşınabilir ibadet yerine deniliyor.

Brooklyn'in Park Slope semtindeki "Notre Dame" olarak bilinen St Augustine'deki Roma Katolik Kilisesi’ndeki olayın, geçen Perşembe 18.30 ile Cumartesi 16.00 arasında meydana gelmiş olabileceği açıklandı. Bununla birlikte kilisenin papazı, hırsızlık esnasında binanın kapalı olduğunu ve kilisenin güvenlik sistemi tarafından kaydedilen kamera kayıtlarının da çalındığını söyledi.

Brooklyn Piskoposluğu, söz konusu olayı  “küstahça bir saygısızlık ve nefret suçu” olarak nitelendirdi. Piskoposluk, hırsız veya hırsızların, görünüşe göre uzman bir testereyle metal bir koruyucu kasayı keserek kilisenin 1890'lardaki açılışına tarihlenen eserle birlikte kaçtığını aktardı.

Diğer taraftan, kilisenin web sitesinde yayınlanan açıklamaya göre, mişkan 1895 yılında inşa edildi, 1952 ve 2000 yıllarında iki kez restore edildi.

Eser, “Elektronik olarak çalıştırılan hırsızlığa karşı korumalı bir kasa ve etrafını tamamen çevreleyen 3 cm kalınlığında çelik levhalar içeren,“kendi güvenlik sistemiyle korunan, ülkedeki en pahalı mişkanlarıdan biri ve şaheser”olarak tanımlanıyor.

Öte yandan Piskoposluk, mişkanın  yanındaki melek heykellerinin başlarının kesildiğini açıkladı. Rahiplerin ayin için hazırlandığı kutsal alandaki bir kasa da açıldı, ancak içeride hiçbir şey yoktu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣