Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nedir? Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır?

Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nedir? Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır?
Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nedir? Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır? hande
Bu içerik 1736 kez okundu.

Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nedir? Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır?

Elektronik aletlerin, çocuklu evlerde kullanılması pek çok riski de beraberinde getirir. Özellikle çocukların güveliğini riske edebilecek pek çok olumsuz durum ile karşı karşıya kalınması muhtemel olabilmektedir. Bu nedenle günümüzde tüm elektronik aletlerde çocuk kilidi özelliği bulunmaktadır. Tüm fonksiyon tuşlarının devre dışı konuma getirilmesini sağlayan çocuk kilidi, çamaşır makinelerinde de bulunmamaktadır. Sultanbeyli Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz, çocuklu evlerde hem çocukların hem de cihazın güvenliği açısından mutlaka çocuk kilidinin aktif olarak kullanılmasını öneriyor.

Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır?

Çamaşır makinelerinde bulunan çocuk kilidi özelliği sayesinde çok rahat bir şekilde çocuklu evlerde de makinenin güvenle kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkün olmaktadır. Çamaşır makinelerinde bulunan çocuk kilidi özelliği pratik bir şekilde kullanılabilmektedir. Çamaşır makinesinin çalışması esnasında ön tarafında yer alan gösterge ve kontrol paneli üzerinden çocuk kilidinin kullanılabilmesi mümkündür.

Çamaşır makinesinde bulunan çocuk kilidinin devrede yani aktif olduğu basit bir şekilde anlayabilirsiniz. Çamaşır makinesinin dijital gösterge ekranında “kilit” simgesi bulunur. Bu kilit simgesi aracılığıyla çamaşır makinesinde tuşların devre dışı olduğu ve çocuk kilidinin aktif olduğunu göstermektedir. Çamaşır makinesinin çocuk kilidini devreden çıkartabilmek için özel bir tuş kombinasyonunun uygulanması gerekmektedir.

Çamaşır makinesinde bulunan çocuk kilidinin devre dışı pozisyona getirilebilmesi için kontrol panelinde yer alan kilit simgesine tam 3 saniye süreyle basılı tutulması gerekmektedir. Bu şekilde çamaşır makinesinde aktif olan çocuk kilidi fonksiyonunun deaktif pozisyona getirilebilmesi mümkün olmaktadır. Çamaşır makinesinin çocuk kilidini kullanırken bir türlü kapatamamanız ise teknik bir soruna işaret edebilir. Destek için profesyonel Pendik Arçelik Servisi merkezimize başvuru yapmalısınız.

Çamaşır Makinesinde Çocuk Kilidinin Avantajları

Günümüzde çamaşır makinelerinde yer alan çocuk kilidi özelliği sayesinde çocuklu evlerde çamaşır makinelerinin çok daha güvenli bir şekilde kullanılabilmesi sağlanabilmektedir. Makine çalışırken, çocukların tuşlarına basması durumunda makine zarar görebileceği gibi çocuğunuzun güvenliğini de riske edebilir. Bu nedenle çocuklu evlerde çamaşır makinesi kullananların mutlaka çocuk kilidini devrede tutmaya hassasiyet göstermeleri Kurtköy Arçelik Servisi merkezimizin en önemi kullanım uyarıları arasında yer almaktadır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣