Pırlanta Küpeler

Pırlanta Küpeler
Pırlanta Küpeler hande
Bu içerik 326 kez okundu.

Pırlanta Küpeler

Günümüzde kadınların takı olarak tercih ettiğini ürünlere bakıldığı zaman altın setlerin yerini pırlanta ve elmas gibi değerli taşlar almaktadır. Bu sebeple pırlanta ve elmasların kullanıldığı küpe, yüzük, kolye ve takı setleri evlilik ve diğer özel günlerde hediye olarak tercih edilmektedir. Özel tasarım pırlanta küpeler yüzüklerden sonra kadınlar tarafından en çok tercih edilen üründür. Pırlanta küpeler kadınlar ile ilişkilendirilmiş ürünlerdir. Dolayısıyla eşler tarafından hediye olarak tercih edilen en popüler ürünlerden birisidir.

Pırlanta Küpe Modelleri

Özel tasarım pırlanta küpe modelleri, üzerinde yer alan pırlantanın kalitesine bağlı olarak farklı özelliklerde ve şekillerde olabilir. Pırlantanın kalitesini belirleyen kriterler genel olarak  4C olarak bilinir. Bu kriterlerden ilki ise pırlantanın 0,25 – 0,60 arasında değişim gösteren karat değeridir. İkinci kriter ise pırlantanın berraklığıdır. Bu ise pırlantanın doğal halinden kaynaklı taşıdığı izlerdir. Taş üzerinde ne kadar az iz varsa yani taş ne kadar berrak ise o kadar değerlidir. Üçüncü kriter ise pırlantanın rengidir. Pırlantaların rengi sarıdan beyaza olacak şekilde değer alır. Bu değer D, E ve F gibi harflerle ifade edilir. Takılarda tercih edilen J ve üzeri seviyeler beyazlığı simgeler. Son kriterimiz ise pırlantanın kesimidir. Kare, yuvarlak ve prenses olarak adlandırılan kesim modelleri aynı zamanda pırlantanın işçiliğini de yansıtır.

Özel tasarım pırlanta küpeler ister günlük kıyafetler isterseniz de özel kıyafetler ile kombin yapılabilir. Siz de şıklığınızı pırlantanın parlaklığı ile birleştirmek istiyorsanız Mercan Ziya Göral markasını ziyaret ederek pırlanta küpe sahibi olabilirsiniz

Pırlanta Küpe Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Özel tasarım pırlanta küpe modelleri üzerinde yer alan pırlanta taşın uluslararası düzeyde kabul görmüş bir sertifikaya sahip olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bu sertifika hem pırlantanın kalitesi hem de üzerinde yapılan testler hakkında size bilgi verir. Bunun dışında özel tasarım pırlanta küpeler üzerinde yer alan pırlantanın berraklığı, kesim, rengi ve karatı taşın kalitesini belirleyen unsurlar arasındadır. Siz de pek çok farklı küpe modeli içerisinden sade modelleri tercih ederek onu günlük yaşamınızda kullanabilir ya da daha gösterişli modelleri tercih ederek sadece özel davet ve gecelerde kullanabilirsiniz. Mercan Ziya Göral markası sizler için farklı kesimlere sahip pek çok pırlanta altın küpe modeli tasarlamaktadır. Siz de web sayfasını ziyaret ederek dilediğiniz modelleri inceleyebilir ve satın alarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣