Buzdolabı İyi Soğutmuyorsa Ne Yapılır? İyi Soğutmayan Buzdolabı Performansı Nasıl Düzeltilir?

Buzdolabı İyi Soğutmuyorsa Ne Yapılır? İyi Soğutmayan Buzdolabı Performansı Nasıl Düzeltilir?
Buzdolabı İyi Soğutmuyorsa Ne Yapılır? İyi Soğutmayan Buzdolabı Performansı Nasıl Düzeltilir? hande
Bu içerik 305 kez okundu.

Buzdolabı İyi Soğutmuyorsa Ne Yapılır? İyi Soğutmayan Buzdolabı Performansı Nasıl Düzeltilir?

Buzdolaplarının soğutma veriminin düşmesi, birçok nedenden kaynaklı bir sorundur. Buzdolabın alt bölümünün soğutmaması ya da iki kapılıysa alt ve üst bölümünün soğutmaması durumuyla karşılaşılabilir. Bazen belirli bir düzeyde soğutma yaparken, bazen hiç soğutmuyor olabilir. Tüm bu sorunların, teknik müdahale gerektiren veya sadece yanlış kullanımdan ya da dış etkilerden kaynaklı oluşması muhtemeldir. Buzdolabının yeterince soğutmadığını fark ettiğinizde, iki kapılıysa her iki bölümün soğutup soğutmadığı yapılacak ilk kontrol olmalıdır. Her iki bölümün soğutmadığı belirlendiyse, fişin çekilerek bir süre beklenmesi ve sonrasında yeniden takılarak durumda düzelme olup olmadığı kontrol edilmelidir. Soğutmanın başlamaması halinde, vakit kaybetmeden Sultanbeyli Arçelik Servisi personellerinden destek talebinde bulunulması gereklidir.

Buzdolabım Soğutmuyorsa Ne Yapmalıyım?

Elektriklerin sık kesilmesi, voltajın düşmesi ve düşük gelmeye devam etmesi buzdolabınızın performansını süratle etkileyebilen bir dış etki oluşturur. Elektriklerin ani gitmesi karşısında, cihazınızın kendini korumaya alması ve bir süre olağan şekilde çalışmaması sık karşılaşılan bir durumdur. Dolayısıyla soğutmama sorunuyla karşılaşıldığında, ilk olarak buzdolabınızın fişini çekerek, birkaç saat bekledikten sonra tekrar takmanız doğru yaklaşım olacaktır. Üst bölümde oluşan fazla buzlanma nedeniyle, hava kanlarlının tıkanması, turbo fanının buzlanması gibi sorunlar ortaya çıkarabilir. Bu sebeple birkaç ayda bir olmak üzere, buzdolabınıza eritme işlemi uygulamanız önemlidir. Bu işlem cihazınızın kullanım ömrünü uzatacağı gibi, verimli çalışmasına da yardımcı olacaktır. Soğutmama sorunuyla karşılaşıldığında, Arçelik Servisi çağırmadan önce, mutlaka dolabınızı eritme işlemine tabii tutmanızı öneririz. Bazı durumlarda uzun süre çalışmış ve eski buzdolaplarının bu yöntemle, yeniden verimli çalışmaya başladığı görülür.

Buzdolabı Soğutmuyorsa Nasıl Tamir Edilir?

Buzdolabının soğutmaması sorunu, çok geniş bir neden havuzundan kaynaklı bir teknik arıza olabilir. Bu soruna birden fazla parçanın işlevsel şekilde çalışmaması da neden olabilir. Buzdolabınızın motorunun kullanım ömrünü doldurması da böyle bir sorunla karşılaşmanıza neden olabilir. Dolayısıyla Kurtköy Arçelik Servisi teknik personellerinin, gerekli teknik kontrolleri süratle sağlaması sonucunda, sorunun kaynağı belirlenir. Genel olarak parça değişimleri, gaz yüklenmesi ve benzeri teknik müdahalelerde yerinde onarım gerçekleştirilir. Onarımın süresi ve cihazınızın verimli şekilde çalışması birkaç saatten uzun sürmez.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣