Microsoft üzgün

Microsoft üzgün
Microsoft üzgün hande
Bu içerik 571 kez okundu.

2021’in sonlarına doğru kullanıma sunulan Windows 11, yeni bir sürüm olması nedeniyle ilginç hatalarla gündeme gelebiliyor. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Nisan 2022 güvenlik güncellemesinin ardından Chrome ve Edge gibi tarayıcıların 0xc0000022 hatası nedeniyle çalışmadığı işletim sistemi, doğal olarak kullanım oranlarında da Microsoft’u memnun edemiyor. AdDuplex‘e göre Windows 11, yaygınlaşma hızı konusunda beklentilerin altında kaldı.

Aylık yayınladığı raporlarla Windows sürümlerinin kullanım oranlarını gözler önüne seren AdDuplex, kısa süre önce Nisan 2022 verilerini paylaştı. Rapora göre geçtiğimiz ay Windows 11’in aksine Windows 10’un kullanım oranlarında ciddi bir artış yaşandı.

Son zamanlarda yaşanan güncelleme sorunları nedeniyle gündemden düşmeyen Windows 11, kullanım oranlarında Microsoft’u memnun edemedi. Gerek donanım gereksinimleri gerekse hatalarla kullanıcıları biraz tedirgin eden sürüm, nisan ayında yalnızca yüzde 0,3 lük bir artış yaşadı. İşletim sisteminin toplam kullanım oranı da yüzde 19,4.

Not: Bu veriler, AdDuplex SDK v.2 ve üstünü kullanan 5 bin Windows Store uygulamasından alınıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣