Apple, iki iPad modelinden daha desteğini çekti

Apple, iki iPad modelinden daha desteğini çekti
Apple, iki iPad modelinden daha desteğini çekti hande

Apple, eski ve modası geçmiş ürünler listesini iPad ile genişletmeye devam ediyor. Daha önce birkaç MacBook modelinden desteğini çeken teknoloji devi, şimdi de iki ayrı iPad için yolun sonuna geldiğini ifade etti. Apple’ın açıklamasına göre, bu modellerin üzerinden beş yıldan fazla zaman geçti.

Apple, iPad Air 2 ve iPad mini 2’nin resmi olarak “eski ürünler” olduğunu doğruladı. Apple’ın vintage ürünler listesine eklenen iki iPad’in beş yıldan fazla süredir satışta olmadığı belirtildi. iPad Air 2 ve iPad mini 2’den desteğin kesilmesi, hem donanım hem de yazılımı kapsıyor.

‌Ekim 2014’te kullanıcılar ile buluşan iPad Air 2 modeli, Touch ID parmak izi sensörüne sahip ilk ‌iPad Air‌ olmuştu. Ayrıca Apple’ın A8X yonga setini kullanıyordu ve 9.7 inçlik ekranıyla ilk iPad Air’den çok daha ince kasaya sahipti. Ancak tabletin satışları beş yıldan fazla süredir durmuş durumda.

iPad mini‌ 2 ise Kasım 2013’te piyasaya sunulmuştu. 2048×1536 çözünürlüklü Retina ekranı nedeniyle “Retina ‌iPad mini‌” lakabına sahip olan bu cihaz, tasarım açısından önceki model ile aynıydı. iPad mini 2, A7 yonga seti ve iPhone 5’lerde de gördüğümüz ikincil M7 çipine yer vermişti.

Eski ürünler listesi, Apple’ın beş yıldan daha uzun süre boyunca dağıtımını durdurduğu cihazları içeriyor. Eski model iPhone’lardan Beats kulaklıklara kadar geniş olan liste, garanti konusunda ise Apple’ın kurallarını uyguluyor.

Teknoloji devi, eski cihazlar için 7 yıla kadar veya yasaların gerektiği süre boyunca servis ve parça sağlıyor, ancak parça stokları konusunda garanti veremiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 22 Eylül 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 22 Eylül 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 21 Eylül 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 21 Eylül 2023