Tesla, binlerce aracını geri çağırıyor

Tesla, binlerce aracını geri çağırıyor
Tesla, binlerce aracını geri çağırıyor hande

Tesla, dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticileri arasında bulunuyor. Şirket müşterilerine sunduğu performans ve otonom sürüş teknolojileriyle çok seviliyor. Bu sayede şirket, dünya genelinde iyi satış rakamlarına kolaylıkla ulaşabiliyor.

Tesla, her ne kadar araçları üzerinde çok çalışsa da bazı sıkıntıları meydana gelebiliyor. Bu sıkıntılar sebebiyle şirket, geri çağırmalar düzenliyor ve araç sahiplerinin hatalarını ücretsiz bir şekilde düzenliyor. Tesla’nın başı yine bir geri çağırmayla dertte. Şirket, 600 bine yakın aracını geri çağırmak zorunda kaldı.

Şubat ayında Tesla, Boombox özelliğinde meydana gelen bir sıkıntıdan dolayı 578.607 elektrikli otomobilini geri çağırma kararı almıştı. Bu geri çağırma 4 otomobil modelini de etkilemişti. Bu çağırmanın sebebi ise özellik devredeyken devlet tarafından zorunlu kılınan Yaya Uyarı Sistemi seslerinin çalışmamasıydı.

Bu özellik, yayaları aracın konumu konusunda uyarmak için tasarlanmış seslerin çıkışına engel olabiliyor. Bu da olası kazaların riskini artırıyor. Etkilenen araçlar bu durumla ilgili yeni bir güncelleme alacak ve bu riski ortadan kaldırılacak. Bu sayede herhangi bir bayiye gitmeden araçtaki hatalar kolaylıkla düzeltilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 22 Eylül 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 22 Eylül 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 21 Eylül 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 21 Eylül 2023