HARUN KAHRAMAN KİMDİR?

HARUN KAHRAMAN KİMDİR?

HARUN KAHRAMAN KİMDİR?
HARUN KAHRAMAN KİMDİR? hande
Bu içerik 1264 kez okundu.

Bu haftaki röportaj konuğumuz, yazar Harun KAHRAMAN. Kendisi ile son romanı Aşkın Acı Hali’ni, edebiyatı, kendi felsefesi ve yazarlık üzerine konuştuk.

 

 

  • Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

İsmim Harun Kahraman, 28 yaşında Ankara’da ikamet etmekte ve orada çalışmaktayım. Ayrıca AŞKIN ACI HALİ isimli kitap yazarak edebiyat dünyasına adım attım. Bu ilk kitabım ve daha niceleri de yakın zaman içerisinde gelecektir.

 

  • Kendinizi ne zaman yazar olarak tanımlamaya başladınız?

İlk göz ağrım AŞKIN ACI HALİ isimli kitabım yayımlanmaya hak gördüğü zaman tanımladım. 50 yılı aşkın bir süredir devam etmekte olan işletmede, tek kitap yazan kişinin ben olduğumu öğrendiğim zaman tanımladım. İşletmenin üst düzey yöneticilerinden bana gelen tebrikleri kabul edip kitaplarını imzalarken tanımladım.

 

  • Türkiye’de ve dünyada en beğendiğiniz yazar / yazarlar kimler?

Tabii ki Türkiye’de sayısız eser bırakmış birçok kişiye ilham kaynağı olmuş çok değerli yazarlar mevcuttur. Soruya gelecek olursak eğer; Ahmet Ümit, Yaşar Kemal, Elif Şafak                                               S. Arthur Conan Doyle, Cengiz Aytmatov...

 

  • İlk kitabınızı bastırmayı ne zaman düşündünüz?

Mevcut olan kitabım AŞKIN ACI HALİ tam 8 ay sürdü, bu süre zarfında 3 farklı roman yazdım. En çok şu an kitapta bulunan kelimeler tam anlamıyla bitirip baştan sona okuyup, beğendikten sonra bastırmayı düşündüm.

 

  • Ne tür okuyucu kitlesine hitap ediyorsunuz?

Kitap okumak için boş vakitler arayan kişiler değil, kitap okumak için zaman ayıran kişilere hitap ediyor. (Kitap okumak ve boş vakit kelimeleri bir araya bile gelmemeli)

 

 

 

 

  • Kitabınızın teması nedir?

Dram, duygusal ve aşk temalı klişe ve klasikleşmiş hikâyelerden farklı bir bakış açısıyla yazılmış bir eser.

 

 

  • İlham kaynağınız nedir?

  Uzun uzadıya büyük ve özlü sözler yazılmaya gerek var mıdır? Bilinmez ama benim ilham kaynağım dua, doğa, bitmeyen hayal gücü.

 

  • Okurlar eserinize nereden ulaşabilir?

İnternet arama motoruna AŞKIN ACI HALİ diye aratıldığı zaman karşılarına kitap kapağı ve arka kapak yazısı karşılayacaktır. “BÜTÜN OKURLARA SELAM OLSUN, EĞER SÜRÇÜ KELAM ETTİYSEM AF OLA” KİTAPLI VE KALBİNİZ KADAR AYDINLIK GÜNLER DİLERİM... Harun Kahraman…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣