Rusya Ukrayna savaşı son dakika

Rusya Ukrayna savaşı son dakika
Rusya Ukrayna savaşı son dakika hande

Rusya Ukrayna savaşı devam ederken İstanbul'da başlayan Rusya ve Ukrayna arasında gerçekleşen müzakereler, Başkan Erdoğan'ın Putin ve Zelenskiy ile yaptığı görüşmelerin ardından 'Barış' sesleri gelmeye başladı. Rusya'dan yapılan açıklamada Başkan Erdoğan'ın güçlü ve büyük bir lider olduğu belirtildi. Ayrıca Başkan Erdoğan'ın talebi ile insani koridor için harekete geçildiği vurgulandı.

Gelen bir son dakika haberine göre ise Ukrayna İstihbarat Teşkilatı, harkov yakınlarındaki Rus askerlerinin Ukrayna vatandaşları tarafından verilen zehirli keklerle öldüğünü açıkladı. Daily Mail'de yer alan haber, Ukrayna Ana İstihbarat Müdürlüğü'nün dün yaptığı bir gönderiye dayandırıldı.

Açıklamada, şehirde bulunan bir tüfek tümeninin Ukraynalı sivillerden 'hediye' olarak kek aldığı ve alkol içtiği ardından da zehirlendiği söylendi. Alınan bilgilere göre zehirlenme nedeniyle 2 Rus askeri öldü, 24'ü ise yoğun bakımda.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, "Düşman, askeri ve sivil hedeflere sistematik füze ve hava saldırıları gerçekleştirmeye devam ediyor ancak saldırıların ve yüksek hassasiyetli silahların kullanılma yoğunluğu azaldı." bilgisi verildi.

Harkiv şehrinin yerleşim ve sanayi bölgelerinin çeşitli topçu sistemlerinden bombalandığı belirtilen açıklamada, "Bombardıman yoğunluğu da azaldı. İşgalci birlikler İzyum yönünde aktif operasyonları sürdürmek amacıyla yeniden toplanıyor. Düşman, insansız hava araçlarını da kullanarak keşif yapıyor." ifadesi kullanıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 13 Ekim 2023 Cuma
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 13 Ekim 2023 Cuma
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 11 Ekim 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 11 Ekim 2023