Polikarbon Kullanım Alanları

Polikarbon Kullanım Alanları

Polikarbon Kullanım Alanları
Polikarbon Kullanım Alanları hande
Bu içerik 645 kez okundu.

Polikarbon Kullanım Alanları

Bakıldığı zaman polikarbon, cama yakın olan ve ışık geçirgenliğine sahip olan ürün olarak bilinir. Kullanımı oldukça yararlı ve dayanıklıdır. Darbelere, ısıya ve çizilmeye karşı dayanıklı olan, kimyasal maddelere ve gıdalar için uygun olacak şekilde kullanılabilir.

Güçlü dayanıklılığı sayesinde pek çok alanda kendine kullanım alanı edinmiş olan polikarbon, geri dönüşüm için de oldukça elverişli bir özelliğe sahiptir. Kullanılan güneş gözlüklerine kadar pek çok alanda kullanımı da mevcuttur.

Polikarbon Nedir?

İnşaat, iletişim ve gıda sektöründe oldukça önemli ürün olarak bilinir. Son zamanlarda oldukça adından söz ettiren ve dayanıklı olan bu ürünün, geri dönüşümü de yapılır. Piyasada, çeşitli renk ve boyutlarda bulunur. Dayanıklı, esnek özelliğe sahiptir. Alüminyum levhaların üretiminde kullanılır. Saydam levhalara duyulan ihtiyaçlarda kullanılabilir. Çeşitlerine ve boyutlarına göre polikarbon fiyatları değişkenlik gösterir.

Polikarbon Nerelerde Kullanılır?

Isıya ve çizilmeye karşı dayanıklı olduğu için birçok alanda kullanılır. Lavabolarda, ev eşyalarında tercih edilir. İnşaat malzemelerinde de sıklıkla kullanılır. Işığa ve kırılmaya karşı dayanıklı olmasından dolayı, pencere yapımında da rol oynar.

Polikarbon Ölçüleri Nedir?

Oluklu polikarbon levhaların ölçüleri 210-600 santimetreye kadar yapılabilir. Kalınlıkları ise; 4, 6, 8, 10 ve 16 milimetre olacak şekilde yapılır. Farklı renk seçeneklerine sahiptir. Piyasada farklı renk seçenekli ve çeşitleri olduğundan dolayı, ihtiyaç durumuna göre seçilmesi uygun görülür.

Polikarbon Fiyatları Ne Kadar?

Piyasanın çeşitli yerlerinde bu ürünlere rastlama durumu vardır. Bu yüzden; malın kalitesine bağlı olarak, fiyatlarda değişkenlik görülür. Ölçüleri ve rengine uygun olacak şekilde, ihtiyaç durumuna göre, fiyatlar belirlenir. Daha sonrasında ise; amaca ve ihtiyaca uygun olarak belirlenen, polikarbon fiyatları hakkında detaylı bilgi verilir.

Polikarbon Nasıl Kesilir?

Temin edilecek olan polikarbon levha, ihtiyaçlara uygun olacak şekilde kesimi gerçekleştirilir. Üretim aşamasındayken ihtiyaç durumuna göre kesimi gerçekleştirilir. Stoklardan temin edilen boyut, genel olarak standarttır. Oluklu olan ürünlerin kesiminde etkin olarak kullanılan yöntem, maket bıçağı kesimiyle yapılır. Bu yöntem, görüntü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla daha çok tercih edilir. Aksi durumda, kullanılan dekupaj ve ayrıca diğer benzeri aletlerle kesim gerçekleşirken görüntü kirliliği açığa çıkar.

Solid Polikarbon Nedir ve Nasıl Yapılır?

Cama göre daha dayanıklı ve hafif bir plastik ürün olan solid polikarbon oldukça sağlam bir özellik taşır. Sağlamlığı açıcından ele alınmasıyla birlikte; ısı izolasyonu, şekil verme, optik özellikli olması ve hafifliği, ses geçirmeme gibi özelliklerinden dolayı pek çok alanda kullanıma uygundur. Oldukça kullanışlı ve tasarruflu bir yapı malzemesidir. Polikarbonun yüksek ısıda işlenebilme özelliği olduğu için şekil verme durumu da oldukça basittir.

Solid Polikarbon Teknik Özellikleri Nelerdir?

Cama göre daha dayanıklı ve hafif olan plastik bir üründür. Birçok özelliğini beraberinde getirdiği için pek çok kişi tarafından tercih edilme olasılığı yüksektir. Isıya dayanıklı olması ve ısıda işlenebilme özelliği olduğu için, pek çok yerde kullanılır. Ayrıca, maliyetine göre tasarruf sağlayan solid polikarbon ömrü, on yıldır.

Solid Polikarbon Yaygın Kullanılan Ölçüleri Nelerdir?

Elektrikli aletlerle kesimi yapılmasına rağmen, daha sonrasında kenarlarda düzgün kesilemez hale gelir. Bu sebepten dolayı, kesimi sırasında maket bıçağı kullanılarak daha doğru ve sağlıklı bir şekilde kesimi yapılır. Sıklıkla kullanılan solid polikarbon ölçüleri, 210-600 milimetre arasında değişkenlik gösterir. İhtiyaca uygun ölçülerde kesilerek tasarruflu kullanılmış olur.

Solid Polikarbon Fiyatları

Fiyat bilgisi, herkesin merak duyduğu ve hiçbir zaman kesin bilgi alamadığı konu başlıkları arasında yer alır. Seçime ve boyuta göre polikarbon fiyatları değişkenlik gösterir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣