En Çok Başvurulan Göğüs Estetikleri

En Çok Başvurulan Göğüs Estetikleri

En Çok Başvurulan Göğüs Estetikleri
En Çok Başvurulan Göğüs Estetikleri hande
Bu içerik 610 kez okundu.

En Çok Başvurulan Göğüs Estetikleri

Göğüs estetikleri en çok ve kadınlar tarafından tercih edilir. Son yıllarda erkekler tarafından da tercih edilmeye başlamıştır. Göğüs yapısı çeşitli etkenlerden dolayı, bozulabilir ya da görünümünde olumsuz değişikler oluşabilir. Bunu estetik ile çözmek mümkündür.

Göğüsler de küçülme, vücuda göre büyüklük ve sarkma gibi sorunlar varsa, siz de göğüs estetikleri yöntemlerine başvurabilirsiniz. Herkes için uygun olmayabilir. Öncesinde gerekli kontrol ve testler yapılır. Eğer doktor uygun görürse yapılır.

Göğüs Büyütme Estetiği 

Göğüs büyütme estetiği yapılmasının amacı göğüsleri orantılı ve görünümü daha ideal bir şekle getirmektir. Küçük göğüsler de silikon protez daha çok kullanılır. Silikonların çeşitleri ve kaliteleri değişir. Büyük olan göğüsler de doku alınır ve sarkık olan göğüsler de ise dikleştirme estetiği yapılır.

Göğüs Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Göğüsler yaşlılığa bağlı olarak küçülebilir. Bazı kişiler de ergenlik döneminde iyi bir gelişim olmaz. Emziren kadınlar da göğüsler küçülüp, doku azalabilir. Göğüs büyütme de kullanılan protezler son sistemdir. Göğüslere yeni bir şekil ve dolgunluk kazandırır.

Göğüs Büyütme yöntemleri nelerdir?

Göğüs büyütme yöntemleri üç şekilde yapılır. Yağ enjeksiyonu ile göğüs dokusu daha yoğun bir hâle getirilir ve dolgunluk oluşur. Egzersiz ile göğüs kasları dolgunlaştırır. İmplant ise en çok başvurulan yöntemdir. Bunun nedeni kalıcı ve etkili bir görünüm sağlamasıdır.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme küçültme ameliyatı bazı hazırlıklar gerektirir. Her ameliyat öncesinde olduğu gibi fazla kanama olmaması için, kan sulandırıcı ilaçlar bırakılmalı, zararlı alışkanlıklar bırakılmalıdır. Kişi stressiz ve Ameliyat öncesi, mümkün olduğunca pozitif olmalıdır.

Meme Küçültme Ameliyatı Teknikleri 

Ameliyatta göğüsler de doku çok yoğundur. Uç bölgesinden açılarak, yağ alınır. Buradaki amaç, dokuyu azaltıp, görünümü daha küçük hale getirmektir. Vücutla orantılı olacak bir operasyon yapılıp, daha sonra yeni görünümü verilir.  Göğüs estetiklerinde hastaya genel anestezi yöntemi uygulanır.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme ameliyatı sonrasında bir süre ağır eşyalar kaldırmamak gerekir. Genel de 1 ay boyunca koruyucu sütyen kullanılır. Göğüsün korunmasını sağlar. Bu şekilde çabuk iyileşme görülür. Göğüs üzerine yüz üstü yatmamak da çok önemlidir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme göğüsleri sarkık ve dik olmayan kişiler için yapılır. Anestezi uygulanır ve hasta 24 saat sonra taburcu olur. Göğüs uçlarına yeni bir alan belirlenir ve oraya kaldırılır. Dokuya da şekil verilir, küçültme ya da büyütme yapılır.

Küçük göğüslere silikon takılır ya da yağ enjeksiyonu yapılabilir. Şekil verme ve işleminin ardından, fazla olan sarkık deriler alınır. Operasyon 1-2 saatte sona erer. Sonrası önemlidir. Bir süre dikkatli olmak gerekir.

 

 

 

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

18 yaşından büyük olan, göğüs görünümü sarkık kişilere yapılır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Tüm meme estetiklerinde yaş kuralı vardır.  Meme dikleştirme 18 yaşından küçük kişiler için uygun görülmez ve yapılmaz. İkisi birlikte yapılabilir. Meme dikleştirme yapılırken, göğüslere silikon da takılabilir.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Koruyucu Sutyen Kullanımı

Göğüs ameliyatları ardından koruyucu sutyen takılması şekil açısından çok önemlidir. Bunlar dış faktörlerden koruma sağlar. Ayrıca yeni ve şeklin oturması için de yardımcı olur.

Meme Dikleştirme Ameliyatını SGK karşılar mı?

Bu tip ameliyatlar özel hastanelerde kişinin özel isteğine göre yapılan işlemlerdir. SGK karşılamaz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Emzirebilir miyim?

Meme dikleştirme sonrası, emzirme de bir sorun olmaz. Süte geçme gibi bir duruma söz konusu değildir.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣