Kimyasal Peeling Tedavi Yöntemleri

Kimyasal Peeling Tedavi Yöntemleri

Kimyasal Peeling Tedavi Yöntemleri
Kimyasal Peeling Tedavi Yöntemleri hande
Bu içerik 611 kez okundu.

Kimyasal Peeling Tedavi Yöntemleri

Kimyasal peeling, cilt soyma işlemidir. Cildi canlandırmak için uygulanan bir yöntemdir. Bu bağlamda; kimyasal peeling fiyatları, alınacak olan seans ve uygulanacak yöntemlere göre değişiklik gösterir.

Aynı zamanda, pek çok selülit yok etme yöntemi de mevcuttur. Bu noktada; selülit tedavi fiyatları da kişiler tarafından karar verme aşamasını etkileyen bir faktördür. Ancak, dikkat edilmesi gereken, bu işlemlerin uzman kişilere emanet edilmesi yönünde olacaktır.

Kimyasal Peeling Nedir?

Bir cilt soyma işlemi olan kimyasal peeling de birden fazla kimyasal bir arada kullanılarak cilt mat görünümden kurtulur ve tazelik, parlaklık kazanır.

Kimyasal Peeling Nasıl Uygulanır?

Bir araya getirilen kimyasallardan oluşturulan solüsyon; ince bir tabaka halinde cilde sürülerek en az 5, en çok da 15 dakika olmak üzere bekletilir. Aktif hale gelen kimyasallar sayesinde, ciltte yanma hissi oluşur. Sonra, uygulanan solüsyon vücuttan temizlenir.

Kimyasal Peeling Nasıl Etki Eder?

Cilde uygulanan solüsyon sayesinde, ölü hücreler pul pul dökülerek yeni ve canlı hücreler oluşur. Tamamen güvenli bir işlemdir, ciltte incelme oluşmaz.

Kimyasal Peeling Uygulamaları Nelerdir?

Yüzeysel Peeling, orta derecede peeling, derinlemesine peeling olarak yöntemleri vardır. Bu yönlerden, uzman kişinin seçimi yönünde işlemler başlatılır. Bu yöntemler de cilt yapısına ve yaş faktörlerine göre belirlenir.

Kimyasal Peeling Kaç Seans Sürer?

Kimyasal peeling işlemi genellikle cilt yapısına göre değişiklik gösteriyor olsa da 2 ve 4 hafta arayla 3 ile 8 seans arasında uygulanır. Bu kapsamda; kimyasal peeling fiyatları seans sayısına ve uygulama yöntemlerine göre değişiklik gösterir.

Kimler Kimyasal Peeling Yaptırmaz?

18 yaşından küçük ve 70 yaşından büyük kişiler için, uygulama doğru kabul edilmez ise de genellikle bu duruma uzman tarafından, profesyonelce karar verilir.

Kimyasal Peeling Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kimyasal peeling öncesi yapılması gerekenler sayesinde, sonuca daha kısa sürede ve en olumlu şekilde ulaşılabilir. İlk olarak, doktor kontrolünde hazırlık süreci başlatılmalıdır. Peeling öncesinde, tedavinin etkisini artıran kremler doktor tavsiyesi ile uygulanmaya başlanmalıdır.

Tedaviden bir ay öncesinden, güneş kremleri kullanılmaya başlanmalı aynı zamanda, leke tedavileri için renk açıcı kremler de aynı süre içerisinde uygulanmaya başlanmalıdır.

Kimyasal Peeling Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kimyasal peeling sonrası; güneş ışığına doğrudan çıkılmamalı, ilk 2 gün duş alınmamalı, ilk haftalardaki duş ılık su ile alınmalıdır, makyaj ve benzeri uygulamalar asla yapılmamalıdır, uzmanların tavsiyesi dışında hiçbir uygulama yapılmamalıdır.

Kimyasal Peeling Fiyatları 2021

Kimyasal peeling fiyatları, kendi içerisinde kullanılacak olan yöntemlere göre değişiklik göstermekte olduğu gibi, kişinin cilt tipine ve uygulamanın gerçekleşeceği seans sayısına göre de peeling fiyatları değişiklik gösterir.

Selülit Tedavisi Nedir?

Selülitleri yok etmek için uygulanan, tedavi yöntemidir. Kremler, radyo frekans, ultrason, vakum terapi, karboksiterapi, elektroterapi, lazer tedavisi gibi birçok tedavi uygulamasına açık bir cilt rahatsızlığıdır.

Selülit Neden Olur?

Selülitin oluşum sebebi, dolaşım bozukluğu kaynaklıdır. Dolaşım bozukluğunun nedenleri ise; hareketsiz bir yaşam tarzı, yeterli miktarda su içilmemesi, aşırı yağlı beslenme, alkol ve sigara kullanımı aynı zamanda genetik faktörler.

Selülit Vücudun Hangi Bölgelerinde Oluşur?

Selülit genellikle, vücudun üst bacak ve kalça kısmında olmak üzere kadınlarda sıkça rastlanan bir sorun olarak karşımıza çıkar. İşleme göre, selülit tedavi fiyatları değişiklik gösterir.

Selülit Tedavisi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Selülit uygulaması sonrası, bol su tüketimi gerçekleştirilmeli ve uygulamanın olduğu gün kesinlikle alkol tüketimi gerçekleştirilmemelidir. Sigara kullanımı ise selülit tedavisinin etkisini azaltacağı için, sigara kullanımından da uzak durulmalıdır. Enjeksiyon gerçekleştirilen bölgenin hijyenine dikkat edilmelidir. Uygulamanın gerçekleştiği gün; sauna, hamam, deniz gibi ortamlardan uzak durulmalıdır.

Selülit Başka Hastalıkların Belirtileri Nelerdir?

Selülit kan dolaşımı kaynaklı olabileceği için, kalp rahatsızlığı belirtileri içinde gösterilebilir. Ancak bu her zaman olumlu bir neden değildir.

En Etkili Selülit Tedavisi Yöntemleri

Günümüzde selülit tedavisi için pek çok yöntem olsa da en etkilisi şu an için Mycode yöntemi olarak bilinir. Bu yöntemle, arasında en etkili olan ile vücut tipinize en uygun seçilerek uygulama bu şekilde başlatılır.

Selülit Tedavisi Fiyatları 2021

Selülit tedavisi de diğer pek çok medikal işlem gibi, uzman kişiler aracılığıyla yapılması gereken işlemler arasında yer alır. Dolayısıyla; selülit tedavi fiyatları da araştırılırken fiyat alt limiti üst limitinden çok, uygulama yaptıracak olduğunuz merkezin güvenilirliğini araştırmalısınız.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣