Rinoplasti ( Burun Estetiği) Güvenilir mi?

Rinoplasti ( Burun Estetiği) Güvenilir mi?

Rinoplasti ( Burun Estetiği) Güvenilir mi?
Rinoplasti ( Burun Estetiği) Güvenilir mi? hande
Bu içerik 326 kez okundu.

Rinoplasti ( Burun Estetiği) Güvenilir mi?

Tıp alanında rinoplasti olarak da tanımlanan burun estetiği hakkında birçok ayrıntılar merak ediliyor. Bu cerrahi işlemin güvenilir olduğu uzmanlarca kanıtlanmıştır. Fakat internet dünyasında birçok kaliteli estetik ve plastik cerrahi siteleri yer aldığı gibi kalitesiz doktor siteleri de yer alıyor. Bu türden siteler üzerinden rinoplasti %100 garantili bir şekilde uygulanması oldukça zordur.

 Çünkü bu cerrahi işlem yüksek deneyim gerektirir. Bu sebeple rinoplasti ameliyatı olmak istediğinizde alanında en iyi uzman doktoru tercih etmeniz önemlidir. Bu estetik işlem özellikle İstanbul’da daha yoğun bir şekilde uygulanıyor. Bu durumun ana nedeniyse en kaliteli estetik ve plastik cerrahi merkezlerinin bu ilimizde hizmet sunmasıdır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Halk arasında burun estetiği olarak da bilinen rinoplasti, doğrudan burundaki biçim ve yapısal sorunların garanti kapsamında giderildiği cerrahi bir işlemdir. Bu tedavi modeli burundaki sorunların çeşitliliğine göre farklı seanslar üzerinden gerçekleştiriliyor. Burun estetiği ameliyatı doğrudan profesyonel estetik ve plastik cerrahi doktoru tarafından uygulanır. Bu işlem hijyenik ameliyathane ortamından gerçekleştirilir. Bu kapsamda hastalarda enfeksiyon durumları gözlemlenemez.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Rinoplasti aşamalı bir şekilde gerçekleştirilir. Rinoplasti açık ve kapalı ameliyat olarak toplamda 2 farklı tarz üzerinden uygulanır. Her iki teknik süresi ise ortalama olarak 120 dakikadır. Ciddi burun sorunlarında bu süreç 3 saate kadar çıkabiliyor.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Rinoplasti doğrudan burunda şekil bozukluğu olanlara, kavisli burun yapısına sahip olanlara, küçük ve büyük burun yapısına sahip olanlara, burun içi et parçacıklarına sahip olanlara uygulanır. Bu işlem adından da anlaşılacağı üzere sadece burun organının düzeltilmesine yönelik gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Rinoplasti sonrasında bazı etkenlere dikkat edilmelidir. Ameliyat sonrasında hastalar doğrudan ev konforunda doktor tarafından verilen burun spreylerini ve ilaçlarını düzenli bir şekilde kullanması önemlidir. Cerrahi işlemden 7 gün sonrasında ilgili doktor tarafından ilk kontrol sağlanır ve bu süreç içerisinde buruna konulan tampon doğrudan hekim tarafından alınır. Ayrıca burunda yeniden ödem meydana gelmemesi açısından yeniden bandaj uygulaması gerçekleştirilir.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Rinoplasti estetik ameliyatı sonrası iyileşme süresi kısadır. Bu süreç nadiren de olsa hastalar tarafından yapılan hatalar doğrultusunda uzayabiliyor. İşlem sonrasında ilk 3 ila 6 aylık süreç içerisinde burun tamamen şeklini alır.

İstanbul’da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

Rinoplasti ameliyatı için İstanbul’u tercih edebilirsiniz. Bu kapsamda ameliyattan birkaç gün öncesinden bu ilden kaliteli konaklama merkezinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Hemen akabinde rinoplasti ameliyatı için doktorunuzdan randevu alabilirsiniz. Ameliyattan sonra 1-2 gün hastanede kalmanız burun sağlığınızın riske girmemesi açısından önemlidir.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

2021 burun estetiği fiyatları uygundur. Bu kapsamda ek ücretsiz olarak rinoplasti ameliyatı olabilirsiniz. Bu ameliyatta hastalar genellikle 1 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu olurlar. En doğru karar ilgili doktor tarafından sunulacaktır.

Estetik Sonrasında Hastasında Çok Ağrı Olur mu? Morluk Ya da Şişlik Olur mu?

Estetik sonrasında hastada genel olarak ciddi anlamda ağrılar görülmez. Sadece ameliyattan sonra burun üzerinde ve çevresinde hafif düzeyde morluk veya ödemler meydana gelebilir. Bu durum genellikle birkaç gün sonrasında etkisini kaybeder. Ya da etkili bazı kremler üzerinden de etkileri azaltılabilir.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

2021 burun estetiği fiyatları beklentilere hitap eder. Bu kapsamda rinoplasti ameliyatı için yurtdışı üzerinden de İstanbul estetik merkezlerinden yoğun bir şekilde randevu alınıyor. Rinoplasti fiyatları güncel olarak doktor sitesinden sunulur.

Bu kapsamda İstanbul’a gitmeden önce evinizden rinoplasti fiyatlarına göz atabilirsiniz. Rinoplasti ameliyatı burundaki tüm sorunların yok edilmesini sağlayarak bireylerdeki özgüvenin daha da pekişmesini sağlar. Burun estetiği fiyatları işlem öncesinde doktor tarafından hastaya detaylı olarak bildirilir. Bu kapsamda rinoplasti ameliyatı bireylerde maksimum kaliteli yaşam standartları sunar.

https://serifyavuz.com/burun-estetigi-rinoplasti/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣