Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği
Burun Estetiği hande
Bu içerik 375 kez okundu.

Burun Estetiği

Burundaki biçim bozukluğu giderilmesi amacıyla burun estetiği uygulanır. Cerrahi bir işlem olan bu tedavi uygulamasıyla birlikte burundaki biçim bozukluğu haricinde varsa burun içerisindeki fazladan et parçası da tamamen yerinden alınır. Bu kapsamda hastaya hem kusursuz bir burun şekli ve hem de burun eti alınması sebebiyle sağlıklı nefes alışverişi sunulur.

Tıp alanında rinoplasti olarak da bilinen bu işlem bugün yüksek teknolojili cihazlar üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda yüzde yüze yakın başarılı sonuçlar elde ediliyor. Rinoplastide dikkat edilmesi gereken en kaliteli estetik merkezinin tercih edilmesidir. Bu kapsamda garantili bir şekilde bu uygulamadan faydalanılabilir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Rinoplasti tamamen ameliyathane ortamında ve estetik ve cerrahi doktoru tarafından gerçekleştirilir. Bu kapsamda bu tedavi modelinin cerrahi bir işlem olduğunu vurgulayabiliriz. Rinoplasti ameliyatı burun dış kalitesinin daha da yükseltilmesi amacıyla uygulanır. Son derece güvenilir bir uygulama olması sebebiyle risk faktörleri minimum düzeydedir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Rinoplasti genel olarak kademeli bir şekilde uygulanır. İlgili doktor tarafından ilk olarak burunda fiziksel muayene yapılır. Bu kapsamda burunda ne tür sorunların yer aldığı tespit edilir. Hemen akabinde işlemden önce burun içerisi kaliteli burun temizleme spreyi üzerinden kapsamlı bir şekilde temizlenir.

Burun her iki kanat kısmı özel bir cihaz üzerinden hafif düzeyde kesiler açılır. Bu aşamadan itibaren burun içerisine giriş sağlanarak buradaki kemik ve kıkırdak doku özenle törpülenerek buruna kusursuz bir biçim sunulur.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Rinoplasti işleminden önce burun estetiği doktor sitesinden incelenmelidir. Evinizin konforunda rinoplasti için 7/24 aralıksız bir şekilde randevu alabilirsiniz. Burun estetiği daha çok kavisli burun, burunda biçim bozukluğu, burun etine maruz kalanlara uygulanabilir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Rinoplasti sonrasında birçok ayrıntılara dikkat edilmelidir. Tedavi sürecinden sonra hastanın genellikle 1 gün hastanede kalması uygundur. Bu süreçten itibaren en az 15 gün boyunca burnun dış darbelerden korunmasına özen gösterilmelidir. Burundaki bandajın doğrudan ilgili doktor haricinde yerinden alınmamasına özen gösterilmelidir.

Burun (Rinoplasti) Estetik Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Rinoplasti sonrası önemlidir. Bu kapsamda burun estetiği fiyatları incelendikten sonra ilgili doktordan rinoplasti sonrasında da nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında kapsamlı bilgiler alınabilir. Rinoplasti sonrasında iyileşme süreci genellikle 3 aydır. Bazen bu süreç uzayabildiği gibi kısalabiliyor.

İstanbul’da Kaç Gün Kalmalı Ve Hastanede Kaç Gece Kalmalıyım?

Rinoplasti ameliyatı sonrasında hastanede 1 gün kalınması uygundur. Fakat bazı durumlarda bu süreç ortalama olarak 2-3 güne kadar uzayabiliyor. Rinoplasti ameliyatları daha çok İstanbul üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu alanda en deneyimli estetik ve cerrahi merkezleri bu ilde yer alıyor. Bu kapsamda burun estetiği ameliyatı birkaç gün öncesinden İstanbul otelinizde hazırlık yapabilirsiniz.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Rinoplastide hastaların taburcu olma süresi kısadır. Genellikle ameliyattan 1 gün sonrasında hastaneden taburcu edilebilir. Buna en doğru karar ilgili doktor tarafından sunulur.

Estetik Sonrasında Hastasında Çok Ağrı Olur mu? Morluk Ya da Şişlik Olur mu?

Estetik sonrasında burunda hafif düzeyde ağrı ve sızı görülmesi normaldir. Bu durum genellikle etkisini birkaç gün sonrasında kendiliğinden kaybeder. Rinoplasti ameliyatı profesyonel anlamda yapılsa da mutlaka burun estetiği ameliyatı sonrasında burunda doğal bir şekilde morluk ve ödem meydana gelebiliyor. Bu kapsamda en etkili ağrı kesici ilaçlar üzerinden ağrı ve sızılar kontrol altına alınabilir.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Birçok klinik merkezlerinde rinoplasti fiyatları düşüktür. Diğer estetik ameliyatlarında olduğu gibi rinoplasti fiyatlarında da her yıl düzenli bir biçimde güncelleme durumu söz konusudur. Bu sebeple İstanbul’dan rinoplasti ameliyatı olmak istediğinizde birkaç gün öncesinden rinoplasti fiyatlarını incelemeniz tavsiye edilir. 2021 yılında burun estetiği fiyatları klinikler arasında farklılık gösteriyor.

https://www.seckinulusoy.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣