Meme Büyütme Ameliyatının Önemi

Meme Büyütme Ameliyatının Önemi

Meme Büyütme Ameliyatının Önemi
Meme Büyütme Ameliyatının Önemi hande
Bu içerik 173 kez okundu.

Meme Büyütme Ameliyatının Önemi

Göğüs şeklini değiştirmek amacıyla meme büyütme ameliyatı yapılır. Çünkü, kadın fiziğinde önemli bir yere sahip olan göğüsler, bazı nedenlerden dolayı yapı itibariyle küçük olabilirler. Bu nedenle, estetik açıdan vücut hatları ile orantılı olmayan göğüsler, kötü bir görüntüye yol açar.

Dolayısıyla, meme büyütme ameliyatı bireyi hem estetik açıdan hem de psikolojik olarak rahatlatır. Kadınlığı simgeleyen göğüsler, meme büyütme estetiği ile dolgun ve hacimli hale getirilir. Bu durum, kadınlarda özgüven artmasını sağladığı gibi, özel hayatlarını da olumlu yönde etkiler.

Meme Büyütme Estetiği

Son yıllarda en fazla tercih edilen estetik operasyonlardan biri olan meme büyütme estetiği, göğüs ölçülerini istenilen dolgunluğa getirir. Güzellik algısı doğrultusunda yapılan meme büyütme ameliyatı ile memedeki simetri bozuklukları ya da meme kayıpları gibi düzenlemeler, yapılan cerrahi müdahaleler ile istenilen boyuta taşınır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı daha çok doğuştan küçük göğüs yapısına sahip kişiler tarafından tercih edilir. Böylece, memenin büyüklüğüne yapılan vücut ölçüleri doğrultusunda, en ideal boyut tasarlanarak karar verilir. Meme kanseri sonucu bir ya da her iki göğsünü kaybeden kişilere ve cinsiyet değiştirmek isteyenlere meme büyütme ameliyatı uygulanır.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme cerrahisinde yaşanan teknolojik gelişmeler, vücut dokusu ile uyumlu silikon implantlar kullanımını arttırmıştır. Bu nedenle, meme büyütme yöntemleri içerisinde en çok tercih edilen teknik, implant silikonlardır. İdeal göğüs ölçüleri doğrultusunda hazırlanan silikon implantlar, göğüs altından açılan cebe uygun bir şekilde yerleştirilir.

Silikon implant dışında, meme büyütme ameliyatında kullanılan bir diğer yöntem ise; hastanın kendi vücudundan alınan yağ dokusudur. Göğüslerin istenilen boyuta ulaşması için uygun miktarda yağ dokusu enjekte edilir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Ameliyat, orantısız bir şekilde büyüme ve sarkma gösteren göğüsleri küçültmek amacı ile yapılır. Çünkü gereğinden fazla büyük olan göğüsler, omuz ve sırt gibi ağrılara yol açar. Ayrıca şekilsiz ve büyük göğüsler, kadınların kendisini ayna karşısında kötü hissetmesine neden olur. Bu gibi sorunların önüne geçmek için meme küçültme ameliyatı yapılır.

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi, meme küçültme ameliyatı sırasında da hastalara uzman doktorlar, birtakım hazırlıklar yapar. Bu durum, ameliyatın etkisini ve başarısını artırır. Ameliyat öncesi, kesinlikle mamografi çekilmeli ve mamografi incelemeleri sonucunda göğüsten alınacak doku miktarı belirlenmelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar ile takviye ürünler ise, ameliyattan on gün öncesinden bırakılmalıdır.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyat sonrası göğüsler, her türlü ani travmaya ve darbeye karşı korunmalıdır. Göğüslerin toparlanması ve şekil alması bakımından, meme küçültme ameliyatı sonrası, özel korse kullanılmalıdır. Bunun dışında günlük pansuman ve bakım yapılmalıdır.

 

 

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Ameliyat, daha çok meme küçültme ameliyatları ile kombine edilerek uygulanır. Bu nedenle, meme dikleştirme ile meme yapısı küçültürken aynı zamanda fazla olan deri miktarı atılır.

Meme dikleştirme ameliyatı sırasında, memenin hem alt kısmından hem de üst kısmından fazla olan deri alınır. Daha sonra her iki derinin ucu meme başına birleştirilerek, dik bir forma kavuşur.

Memedeki sarkmaya neden olan fazla deri, estetik amaçlı meme dikleştirme ameliyatı ile düzeltilir. Memenin görsel açılan estetik olmasını sağlayan bu ameliyat, plastik cerrahlar tarafından uygulanır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Hamilelik ve emzirme sonrası göğüslerde deformasyonlar oluşur. Özellikle, meme içerisindeki bağ dokuları esnekliğini kaybederek memenin sarkmasını tetikler. Bu nedenle memede gevşeme, sarkma görüldüğünde, meme dikleştirme ameliyatı, ideal uygulamalardan biridir.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim