Mide Balonu Nedir?

Mide Balonu Nedir?

Mide Balonu Nedir?
Mide Balonu Nedir? hande
Bu içerik 341 kez okundu.

Mide Balonu Nedir?

Midenin içine yerleştirilerek mide kapasitesini azaltan ve medikal slikondan oluşan ürüne mide balonu denir. Ürünün markasına ve modeline göre hacim maddesi değişiklik gösterir. Takımı son derece kolay ve konforludur. Çok kısa sürede işlem gerçekleştirilir.  Yutularak ya da endoskopi tekniği ile uygulanır.

Üç farklı çeşidi bulunur. Kişinin kilosuna, mide kapasitesine ve var olan kronik rahatsızlıklarına göre modeli doktor tarafından seçilir. Cerrahi müdahale olmaması ve geri dönüşü olan bir işlem olduğu için avantajlıdır. Obezite ile mücadelede son yıllarda çok sık uygulanan bir tekniktir.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Medikal silikon kullanılarak uygulanan ve vakti geldiğinde çıkartılan mide balonu herhangi bir risk barındırmaz. Genel sağlık durumu iyi olan ve herhangi bir kanser riski taşımayan kişiler için kolay ve uygulanabilir bir işlemdir. Tecrübeli hekimler mide anatomisini iyi bildikleri için mide balonu hacmini doğru ayarlar ve gelişecek komplikasyon riskini yok eder.

Mide bulantısı, ülser, kusma ve mide delinmesi gibi riskler nadir görülebilen komplikasyonlardır. Balon modelinin doğru seçilmesi ve mide de kalma süresi doğru ayarlandığı sürece bu sıkıntıların oluşması söz konusu değildir. Bu nedenle işlem öncesi yapılan hazırlık aşaması eksiksiz tamamlanmalıdır.

Ameliyathane ortamında sedasyon uygulayarak yapılır. İntragastrik uygulama olarak adlandırılır. Uzun bir tedavi süreci gerektirmez. Cerrahi işlem değildir. Hastane yatışı gerekmez. Hasta uygulamadan iki saat sonra taburcu edilir. İşlem uygulandıktan sonra hastadan beklenen bazı davranışlar vardır.

Diyet ve egzersiz programı düzenlenir. Kişi bu programlara uyum sağlamaz ise kısa sürede verdiği kiloları geri alır. Uygulama sayesinde azaltılan mide kapasitesi beslenme alışkanlığına bağlı olarak tekrar eski haline dönebilir. Bu nedenle işlem sonucu kalıcı değildir. Ancak dengeli ve düzenli beslenme işlemi ile sonuç kalıcı hale getirilebilir.

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

Endoskopi işlemi insanları rahatsız eden ve korkutan bir durumdur. Zayıflamak isteyen ve bunun için midesine balon taktırmak isteyen kişiler endoskopi işleminden çekindikleri için bu durumu erteleyebiliyor. Gelişen teknoloji sayesinde yutulabilir formu ile bu işlemin uygulanması kişiler için çok konforlu bir hale gelmiştir.

Yutulabilir mide balonu yaptıran kişilerin hemen hepsi bu uygulamadan memnun ve çok başarılı sonuçlar elde ettiklerini aktarıyorlar. Sizler de endoskopi işlemi yaptırmadan tedavi olmak isterseniz doktor kontrolü yaptırarak bu işlemi tercih edebilirsiniz. Yutulabilir mide balonu fiyatları diğer türlerine göre daha uygun olduğu için hem maddi hem de manevi kazanç elde edebilirsiniz.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Kilolarımdan kurtulmak ve hayalimdeki kiloya ulaşmak için uzun süre diyet yapmama rağmen bir sonuç elde edemedim. Tereddütlerim olmasına rağmen doktorumun tavsiyesi ile bu işlemi yaptırdım ve 5 ayda 120 kilodan 88 kiloya ulaştım.

Uzun araştırmalar sonucunda zor karar verdiğim uygulamanın 3. Ayında olmama rağmen şuan 17 kilo verdim ve çok mutluyum.

İşlemden kısa süre sonra porsiyonlarım küçüldüğü için alışkanlık haline geldi ve balonun çıkarıldığı ikinci ayda olduğum halde porsiyonlarım hala az ve kilo vermeye devam ediyorum.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları?

Balon fiyatları belirlenirken ürünün markası dikkate alınır. İnsan sağlığını destekleyen ve komplikasyon riski oluşturmayan ürünler maliyetlidir. Bu nedenle bu malzemeler operasyon maliyetini artırabilir. Mide bolunu fiyatları buna bağlı olarak değişebilir. Ancak sağlığın devamı ve geri dönüşü olmayan hastalıkların engellenmesi için kaliteli ürün kullanımına özen gösterilmelidir.

Bu nedenle yutulabilir mide balonu fiyatları hakkında araştırma yaparken ürün bilgisi de araştırılmalıdır. Sağlıklı kilo vermek ve hayal edilen görüntüye ulaşabilmek için güvenilir operasyonlar geçirilmesi gerekir.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣