Burun Estetiği Uygulaması

Burun Estetiği Uygulaması

Burun Estetiği Uygulaması
Burun Estetiği Uygulaması hande
Bu içerik 165 kez okundu.

Burun Estetiği Uygulaması

Bu yapılan burun estetiği ameliyatı tıp alanında rinoplasti ameliyatı olarak da adlandırılmaktadır. Bu ameliyat estetik amaçların yanısıra nefes alıp vermede güçlük çeken hastalar için ya da burunda meydana gelen deformasyonun giderilmesi amacı ile de yapılmaktadır. Burun estetiği genellikle nefes alıp vermede meydana gelen ve kişinin yaşam kalitesini etkileyen problemlerin giderilmesi amacı ile yapılan bir cerrahi operasyondur. 

Burun Estetiği Nedir? 

Kişilere yapılan burun estetiği ameliyatı estetik amaçlar ile tercih edilmekle birlikte sağlık sorunlarının giderilmesi amacı ile de tercih ediliyor. Hastalar solunum güçlüklerinin giderilmesi için cerrahlara başvurduklarında aynı zamanda burun  görünümünün de değiştirilmesi için talepte bulunuyor. Bu ameliyat günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin tercih etmiş oldukları çok sık uygulanan kozmetik türde bir ameliyattır. 

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır? 

Öncelik olarak bu ameliyatın yapılma nedenleri arasında doğumsal sebepler gösterilebilir hastada doğumla beraber meydana gelen ve nefes alma problemi yaratan ya da kişiye estetik açıdan rahatsız eden durumlarda burun estetiği ameliyatında gidilir. Burun estetiği fiyatları hekim kontrolünden geçen hasta için uygulanacak olan operasyonun yöntemine bağlı olarak değişir.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir? 

Burun estetiği yöntemleri açık ve kapalı rinoplasti ameliyatlarıdır burun estetiği fiyatları her iki yönteme göre farklılık gösterir. Hekimler bazı hastalar için kapalı rinoplasti ameliyatı uygun görürken bazıları içinse açık rinoplasti ameliyatı yapılması gerekir. Açık ameliyatlar kapalı ameliyatlara göre fiyat olarak daha yüksektir. 

Burun Ameliyatı Kimlere Uygulanır? 

Herhangi bir travma ya da darbe sonrasında burnunun görüntüsünde şekil bozukluğu meydana gelmiş olan kişiler için burun ameliyatı yapılabilir. Nefes alma güçlüğü çeken veya görünüş olarak burnunun şeklini beğenmeyen kişiler için de yapılabilir. Elbette burun estetiği yaptıracak olan kişiler burun ameliyatı fiyatları hakkında bir araştırma içerisine girerler. Fakat bununla ilgili net bilgi hekim muayenesinden önce belirlenemez.

Burun Ameliyatı Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir? 

Burun ameliyatından önce mutlaka ameliyat sırasında kanamayı artıracak olan ilaçlardan en az bir hafta süre önce uzak durulmalıdır. Ayrıca alkol ve sigaradan uzak durmak ameliyat sonrasında hızlı bir iyileşme süreci bakımından büyük önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra burun ameliyatı fiyatları konusunda da önceden bilgi alınmalıdır.

Burun Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli? 

Burun estetiği ameliyatı yaptıran hastalar ameliyatı takip eden süre içerisinde şişlik ve morluğu en aza indirmek için düzenli olarak buz uygulaması yapmalıdır. Hekimin reçete etmiş olduğu ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalı ağır egzersizlerden ve gözlük kullanımından kaçınılmalıdır. Ameliyattan sonra hızlı bir iyileşme süreci için dinlenmek gerekir. Özellikle İlk birkaç gün boyunca her yarım saatte bir buz uygulaması yapılması şişlikleri ve morlukları önüne geçmek açısından oldukça önemlidir. Burun ameliyatı fiyatları uygulanan yönteme göre farklılık gösterebilir.

Burnun bakımı düzenli bir şekilde yapılmalı krem ve spreyler aksatılmadan kullanılmalıdır. Hastalar ameliyat öncesinde olduğu gibi ameliyat sonrasında da alkol ve sigaradan uzak durulmalı böylece hızlı bir iyileşme süreci sağlanmalıdır. Ameliyattan sonra burun da hafif kanamalar görülmesi bu süreçte normal kabul edilmektedir.

Burun Estetiği Fiyatları 

Yapılacak olan uygulamadan önce  burun estetiği fiyatları hakkında hekim kontrolü yapılmadan net bir fiyat söylenmesi yanlıştır. Her kişinin burun ve yüz yapısı farklı olduğundan dolayı standart bir fiyat belirlenmez. Eğer hastalar bu ameliyatı tamamen estetik amaçlar ile yaptıracaksa ameliyatın ücreti sigorta tarafından karşılanmamaktadır.

Fakat hastanın solunum güçlüğü nedeni ile ameliyat gerçekleştirilecekse sigorta tarafından sadece belli bir miktar karşılanmaktadır. Hekim hastayı muayene ettikten sonra burun ve yüz yapısına göre ameliyat yöntemi belirler ve burun estetiği fiyatları buna göre belirlenmiş olur.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣