Dövme Sildirme İşlemi Neden Yapılır?

Dövme Sildirme İşlemi Neden Yapılır?

Dövme Sildirme İşlemi Neden Yapılır?
Dövme Sildirme İşlemi Neden Yapılır? hande
Bu içerik 472 kez okundu.

Dövme Sildirme İşlemi Neden Yapılır?

Dövme yaptıran kişiler istemedikleri sonuçları aldıklarında dövme sildirme işlemine başvururlar. Aynı zamanda yapılan dövmeden zamanla rahatsız olmaya başlandığında da bu işlem uygulanır. Dövme zamanla geçen bir görüntü değildir. Bir zaman sonra bundan pişmanlık duyan kişilerin yaptırmaları gereken işlem kesinlikle dövme sildirmek olmalıdır.

Dövme Sildirme Nedir?

Lazer ışınlarının kullanıldığı işlemlerden biri de dövme sildirme işlemi olmaktadır. Kişinin rahatsızlık duyduğu dövmeden kurtulması için lazer yardımı ile dövme silinir. Lazer işleminde çok güçlü ışınlar kullanılır. Bu ışınlar kişinin derisinin içine işler ve dövmeyi alıcı olarak siler.

Dövme Sildirme Nasıl yapılır?

Öncelikle kişi dövme sildirme işlemi için hazırlanır. Daha sonra dövme olan bölge steril bir duruma getirilir. Temizlenen bu bölgeye dövme silerken acı duyulmaması için anestezik kremler uygulanır. Bu işlemler tamamlandıktan sonra ise lazer ışınları deri altı tabakaya gönderilir. Buraya ulaşan lazer ışınları dövmenin görüntüsünü yok eder.

Dövme Sildirme Yöntemleri Nelerdir?

Dövmenin silinmesi derinin alt tabakasından yapılıyor. Ancak birden fazla olarak dövme silme yöntemi bulunuyor. Bunlardan bazıları ise şu şekildedir; dermabrazyon, kimyasal peeling ve lazer ile dövme silme işlemleridir. Bu işlemler birbirinden farklı olsa bile genel olarak dövme silme aşamasında deriye zarar vermeden işlemi uygulamak amaçlanıyor.

Dövme Sildirme Fiyatları 2021

Dövme deride kalıcı olarak var olan bir görüntüdür. Zamanla birçok kişi bu görüntüden rahatsız olmaktadır. Bunun yanında bu deriye başka bir çizim de yaptırma isteyen kişiler vardır. Ancak dövme üzerine başka bir dövme yaptırmaktansa bu alandaki dövmeyi sildirmek daha iyi olacaktır. Dövme sildirme fiyatları ise kişide bulunan dövmenin büyüklüğüne göre değişir.

Ben Aldırma Nasıl Uygulanır?

Ben aldırma işlemi için öncelikle kişide bulunan benin büyüklüğü tespit edilir. Bu bölge anestezik ilaçlar yardımı ile uyuşturulur. Daha sonra Benin büyüklüğünün neredeyse iki katı kadar bir alana kesi atılır. Ben en alt tabakadan derin bir şekilde temizlenir. Bu işlemi işe kesinlikle alanında uzman kişilerin yapması gerekir.

Ben Aldırma Tedavisi Hangi Mevsimde Yapılır?

Ben aldırmak isteyen kişilerin bu işlemi kış aylarında yaptırmaları uzmanlar tarafından önerilir. Yaz mevsiminde bu işlemin yaptırılması kişiler için daha çok zor bir süreç sağlar. Bu sebepten kaynaklı genel olarak bahar mevsiminde ya da kuş mevsiminde ben aldırma tedavisi yapılır.

Ben Aldırma Tedavisi Fiyatları 2021

Ben aldırma fiyatları benin büyüklüğü üzerinden hesaplanır. Öncelikle alınacak olan benin 0,5 cm üzerinden değerlendirmesi yapılır. Bu ölçülerden daha büyük bir ben var ise fiyat daha yüksek olacaktır. Bunun yanında işlemin yapılacağı klinik ya da özel hastaneye göre de fiyat değişecektir.

Jawline Dolgu Tedavisi Nedir?

Çene hatlarının daha belirgin olmasını isteyen kişilerin tercih ettikleri estetik operasyonlardan biri de jawline dolgu işlemidir. Bu işlem sayesinde yüzün bölgelerini daha belirgin olması sağlanıyor. Üstelik herhangi bir kalıcı yan etkisi de bulunmamaktadır.

Jawline Dolgu Yöntemleri Nelerdir?

Çene hatlarını ön plana çıkarmak için uygulanan jawline dolgusu için birden fazla yöntem bulunur. Kişinin isteğine bağlı olarak uzman estetik cerrahları kişiye en uygun yöntemi belirlerler. Genelde çene hatları için kullanılan bu yöntem gözaltı şişkinlikleri için de kullanılır.

Jawline Dolgu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz hatlarını daha belirgin hale getirmek için uygulanan jawline operasyonundan sonra dikkat edilmesi gereken önemli detaylar bulunur. Olası yan etkileri görmemek için de yine bunala dikkat etmek gerekir. Yüz bölgesine uygulanan jawline dolgusu sonrasında kesinlikle sudan kaçınılmalı ve spor faaliyetlerinden uzak durulmalıdır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣