Kurşun Cam

Kurşun Cam
Kurşun Cam Tugrul Demir

Kurşun cam, kurşun paravan, kurşun kaplama gibi konularda arayış içerisindeyseniz hoş geldiniz. İstanbul Kurşun Ve Metal Sanayi müşterilerine yüksek saflıkta kurşun ürünleri̇ üretmektedir. Bu ürünler arasında şu kurşun türleri bulunmaktadır;

Kurşun Cam

Radyasyona sürekli olarak maruz kalmak sağlık açısından ciddi sorunlara sebebiyet vermektedir. Bu durumda özellikle sağlık alanlarında sorunlar çıkmasının önüne geçilebilmesi için farklı malzemelerden kullanılan ürünler kullanılabilmektedir. Kurşun cam son zamanlarda radyasyon ve x ray ışınlarından korunması evresinde kullanılan malzemeler arasında yer alır. İçeriğinde kurşun olan bu camlar kullanılmasıyla birlikte yoğun radyasyon içeren ortamlarda tam koruma sağlamaktadır. 

Kurşun Paravan

Kurşun paravanlar geniş kullanım alanlarına sahiptir. Standart ölçülere sahip olan kurşun paravan genel olarak 95 cm genişlik ve 195 cm uzunluğa sahip olmasıyla bilinmektedir. Bugün pek çok insan tarafından tercih nedeni olarak görülmekte olan kurşun paravan modelleriyle beraber sizlerde etkin sonuçlar elde etmenin mümkün olduğunu görebilirsiniz.

Kurşun Kaplama

Kurşunların aşınmayan ve paslanmayan yapısı olduğundan dolayı diğer metallerin koruması açısından çok önemli bir yapıya sahiptir. Asitlerden veya diğer etkilerden dolayı aşınabilir bir durumda olan metallerin üzerine, koruyucu bir tabaka sağladıkları için kaplama malzemesi olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

Kurşun Zırhlama

Kurşun zırhlama işlemleri radyoloji odalarında tüm ebatlar ölçülerek ve kaliteli dolgu malzmeleri kullanılarak uzman ekipler tarafından yapılır. Kurşun cam ve kapıda temin ederek radyoloji odaların radyasyon yayımını 0’a indirilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca kullanılan aletlerle, kurşun kaplama işlemi sonrasında radyasyon seviyeleri ölçülür ve sızıntı olmadığı kontrol edilir.

https://istanbulkursunvemetalsanayi.com.tr/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 22 Eylül 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 22 Eylül 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 21 Eylül 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 21 Eylül 2023