Google Hotel Ads Nedir?

Google Hotel Ads Nedir?

Google Hotel Ads Nedir?
Google Hotel Ads Nedir? Tugrul Demir

 

 

Google Hotel Ads, çevrimiçi seyahat acentelerindeki ve otellerin kendi internet sitelerindeki fiyatları karşılaştırarak gezginlere en iyi teklifi seçme fırsatı sunan bir platformdur. Her gün Google üzerinden milyonlarca otel araması gerçekleşmektedir. Bu platform ile kullanıcılar otellerin müsaitlik durumuna ve fiyat bilgisine kolaylıkla erişilebilmektedir. Oteller için bir reklam platformu olan Google Hotel Ads, otellerin rakipleriyle rekabet etmesine ve fiyatlarının reklamını yapmalarına olanak sağlar.

 

Potansiyel misafirler seyahat etmek istedikleri tarih aralığını belirttikten sonra otellerin fiyatlarını ve müsaitlik durumunu kontrol edebilir. Google Hotel Ads ile arama sonucunun ilk sayfasından otel listelerine ulaşabilir. Kullanıcı otel bilgilerini ve görsellerini görüntüleyebilir, otelin konumunu haritadan inceleyebilir ve diğer kullanıcıların yorumlarına erişebilir. Böylelikle Google Hotel Ads ile oteller Google arama sonuçları, Haritalar ve Assistant üzerinde görünür kılınır.

 

Google Hotel Ads’in Avantajları Nelerdir?

 

  • Tatil ve iş amacıyla seyahat eden kişilerin çoğunluğu rezervasyonlarını Google üzerinden yapmaktadır. Böylelikle arama yapan potansiyel müşterilerin ilk etapta reklamlı otelleri görmesini Google Hotel Ads sağlar.
  • Otel arayışını belirli bir bölgeye yoğunlaştıran potansiyel müşterilerin ilgisini çekmeyi kolaylaştırır. Reklamlar içerisinde otel adı, fiyatlandırma bilgisi ve açıklama yer almaktadır.
  • Web sitesi rezervasyon yapımı için ziyaret aldıkça sitenin trafik akışı artmaktadır.
  • Ödeme yalnızca otel rezervasyonu ile sonuçlanan reklamlar için yapılmaktadır.

 

Teklif

 

Google Hotel Ads ile kullanıcılar tarafından reklamlara tıklandığında ya da rezervasyon tamamlandığında teklif vermek mümkündür.

 

  1. Komisyonlar:

Dönüşüm başına ödeme sadece kullanıcılar otel rezervasyonu yaptığında geçerlidir. Konaklama başına ödeme de ise sadece bir kullanıcının reklam üzerinden rezervasyonu yapılan konaklama gerçekleştiğinde ödenmektedir.

 

  1. Tıklama Başına Maliyet (TBM):

 

Maksimum TBM teklifine göre bir yolcu tarafından otel reklamı tıklandığında ödeme yapılır. Cihaz türü, konum, kalış süresi gibi faktörlere göre ayarlanabilir. Geliştirilmiş TBM ise Maksimum TBM için gereken ayarlamaları otomatik hale getirir.

Kullanıcılara Direkt Rezervasyon İmkanı Sunar

 

Google Hotel Ads’te web siteleri üst sıralarda yer alan otellerin direkt olarak aldıkları rezervasyon sayıları artmaktadır. Barboon ile Google Hotel Ads entegrasyonu sayesinde  otellerin web siteleri arama sonuçlarında görüntülenmekte ve otel rezervasyon talepleri direkt olarak kendilerine yönlendirilmektedir. Fiyatlandırma çevrimiçi seyahat acentelerinden daha uygundur böylelikle otellere düşük komisyon oranları ile çalışma fırsatı sunar.

 

 

Ücretsiz Rezervasyon Bağlantıları (Free Booking Links)

 

Barboon ile Google Hotel Ads entegrasyonu otel web sitelerinin Google’a herhangi bir komisyon ödemeden kullanıcı aramalarında görüntülenmesine olanak sağlar. Google arama sonuçlarında en üstte ücretli reklamlar yer alırken ücretsiz rezervasyon bağlantıları kullanıcılara daha detaylı seçenekler göstermek amacıyla en alt sıralarda bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 22 Eylül 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 22 Eylül 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 21 Eylül 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 21 Eylül 2023