Gareth Southgate'den Penaltı Açıklaması

Gareth Southgate'den Penaltı Açıklaması

 Gareth Southgate'den Penaltı Açıklaması
 Gareth Southgate'den Penaltı Açıklaması Tugrul Demir

 

 

İngiltere milli takım teknik direktörü aldığı Gareth Soutgate, etkili kararlar sonucu İngiltere'yi finallere kadar taşıdı. 1966 senesinden beri final oynayamayan İngiltere bu olay sonucunda çok sevinmişti. Hem oyuncular hem de taraftarlar tarafından sevilen teknik direktör başarılı bir şekilde takımı yönetmeye devam ediyor. gencobahis

Ama Euro 2020 kupasında İngiltere'nin İtalya karşısında kaybetmesi önemli tartışmalara yol açmıştı. Uzatmalarda penaltıları kimin oynayacağı konusu ve İngiltere'nin penaltılarda kaybetmesi ile tartışma devam etmişti. İtalya İngiltere'yi penaltılarda yenerek finalde kazanan ülke olmuştu. Bu tartışmanın izleri hala devam ederken Gareth Soutgate ve bazı oyunculardan bir açıklama geldi.

Penaltı Tartışması

 

İtalya, İngiltere karşılaşmasında penaltıları kimin oynayacağı sorusu halen tartışılırken Soulgate penaltılar konusunda kararı kendisinin verdiğini belirtti. Bu açıklamayla birlikte, takımın Euro 2020'deki başarısızlığının sorumluluğunu üstlenen Soulgate, aynı zamanda bu takımda çalışmaya devam etmek istediğini de söyledi. Konuyla ilgili bir başka açıklama ise penaltı atmayan deneyimli oyunculardan birisi olan Jack Grealish'ten geldi.

Grealish penaltı atmak istememekle suçlanıyordu. Ama oyuncu böyle bir durumun olmadığını söyledi. Teknik direktörüne atmak istediğini söylediğini ama onun farklı bir karar aldığını belirtti. Soulgate'in kararlarını desteklediğini de belirtti. İngiltere'de bazı eski futbolcu ve yorumcular penaltıları atan oyuncuların atışlardan hemen önce oyuna girmesini ve onların yerine Grealish'in atması gerektiğini söylemişti. Ama Jack Grealish böyle bir yoruma izin vermeyeceğini ve kendisinin atmak istediğini, ayrıca da teknik direktörün kararlarını onayladığını belirtti.  

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 22 Eylül 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 22 Eylül 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 21 Eylül 2023
Antalya Nöbetçi Eczaneleri 21 Eylül 2023