PİTBULL TERRİER ÖZELLİKLERİ KISACASI

PİTBULL TERRİER ÖZELLİKLERİ KISACASI

PİTBULL TERRİER ÖZELLİKLERİ KISACASI
PİTBULL TERRİER ÖZELLİKLERİ KISACASI Tugrul Demir
Bu içerik 661 kez okundu.

Yetiştirilmesi sırasında saldırgan olması üzerine pitbull terrier internetten köpek satışı adreslerinden temin edilerek veya başka hayvan sahibi ile anlaşılarak temin edilen bu canlının,hayvana uygulanan pisikolojik baskılar neticesinde köpek ırkları arasında vahşi olarak ün salmış bir köpek türüdür. Bu köpek ise herkesin tercih etmediği sadece bir takım insanlar tarafından bakılan bir hayvan türüdür.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tkh5rVFsNL0

 

Pitbull genel özellikleri arasında savaşçı bir geçmişe sahip olan özelliği olarak bilinir. Hayvanın kökenine indiğimiz zamanda ise İngiltere’de insanların Bulldog ve başka terrier köpek ırklarının çiftleştirilmesi sonucunda pitbull terrier köpek ırkı doğmuştur. Satılık yavru köpek pitbull terrier satan kişiler ise sıklıkla web sayfalarında ilanlarını güncelemektedir. Daha sonraki zamanlarda ise yine ABD vatandaşı yetiştiricilerin amerikaya getirmesi ve özel olarak yetenek kazanması için bir takım uygulamalar neticesinde güç kazanması sonucunda adını dünyada kötü vahşeti ile ün salmasına vesile olmasına neden olmuştur.

 

Pitbull terrier toplam vücut ağırlıkları 20 kg bulabiliyor. Hayvanın boy yüksekliği erkek ve dişi olan türlerinde değişiklikler göstermektedir. Tespit edilen ölçüler doğrultusunda erkek türlerinde 46 cm kadar dişi türünde ise 42 cm kadar bulunduğu tespit edilmiştir.

 

Lakin sadık olmasının yanında çene kasının da güçlü olduğu bu köpek oldukça saldırgandır. Başka köpekler ile anlaşamaz.

 

PİTBULL TERRİER ÖZELLİKLERİ KISACASI

  • Güçlü ve kaslıdır. Tehlikelidir.
  • Kulak biçimleri kesik ve dik yapıda olur.
  • Dişleri tehlikelidir.
  • Hayvanın sırtı,kısa ama oldukça güçlüdür.
  • Kuyrukları ise kısadır.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim