Fransa'dan milli oyuncular için karar! Milli Takımımıza Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı, Zeki Çelik şoku!

Fransa'da Ligue 1 ve Ligue 2 ekiplerinin dün gerçekleştirdiği toplantı sonucunda Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerin oyuncularının milli takımlara gönderilmemesi kararı çıktı. Bu karar doğrultusunda Lille forması giyen milli yıldızlarımız Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik'in yanı sıra Le Havre'dan Umut Meraş'ın da milli takım kadrosuna katılmaları beklenmiyor.

Fransa'dan milli oyuncular için karar! Milli Takımımıza Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı, Zeki Çelik şoku!
Fransa'dan milli oyuncular için karar! Milli Takımımıza Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı, Zeki Çelik şoku! Tugrul Demir
Bu içerik 176 kez okundu.

 

 

Fransa'da kulüp başkanları milli takımların durumunu yakından etkileyecek bir karara imza attılar. 17 Mart Çarşamba günü toplanan Ligue 1 ve Ligue 2'deki kulüplerin başkanları, ortak kararla Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelere milli oyuncuları yollamama kararı aldılar. 

Milli takımlara yabancı uluslararası oyuncular için bir muafiyet tanınmaması ve uluslararası düzenlemelerin getirdiği yanıt süreleri göz önüne alındığında FIFA'nın 5 Şubat 2021 tarihli genelgesinin oybirliği ile uygulanmasına karar verildi. Bu bağlamda da Avrupa Birliği/Avrupa Ekonomik Alanı dışında kalan ülkelere milli oyuncu gönderilmeyeceği kararlaştırıldı. 

Yaşanan gelişmeler sonrası Milli Takımımızın Fransa'da Lille forması giyen yıldızları Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik'in yanı sıra Ligue 2 ekiplerinden Le Havre'da oynayan Umut Meraş'ın milli takıma katılma şansları kalmadı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun girişimleri ile sorunun çözülmeye çalışıldığı iddia edilmekte. “Detaylı bilgiye; (betboo kayıt) adresinden ulaşabilirsiniz.”

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim