Son Dakika Kıbrıs Haberleri

Son Dakika Kıbrıs Haberleri

Son Dakika Kıbrıs Haberleri
Son Dakika Kıbrıs Haberleri Tugrul Demir
Bu içerik 745 kez okundu.

 

Kıbrıs'ın güneşli havası ve yerlilerine ve işletmelere yönelik yumuşak mali politikası, burayı taşınmak için çok çekici bir yer haline getiriyor. Kıbrıs satılık ev alarak yaşamanın nasıl bir şey olduğu konusunda size daha iyi bir fikir verecek pek çok haber metni mevcuttur. Bu güzel adanın sizin için doğru yer olup olmadığına ve hangi bölümün daha çekici olduğuna karar verebilmeniz için Kıbrıs'taki şehirleri ve evleri incelemeniz gerekir. Bu sebeple, sizin için bazı son dakika Kıbrıs haberlerini derledik.

Kuzey Kıbrıs Forbes tarafından en iyi yatırım yeri seçildi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Forbes dergisi tarafından dünyanın en iyi sahil mülk yatırımı yeri olarak seçildi. Forbes dergisinden Kathleen Peddicord iş ve yatırım tarafından listelenen ve Kıbrıs satılık ev almanın en iyi yatırım olarak sayılmasına ilaveten diğer dört en iyi yatırım yeri Columbia, Brezilya, Meksika ve Belize’dedir.

Forbes bu haberi şöyle sundu: “Hayatınızın bu aşamasında, emeklilik bütçenizi dünyanın en güzel kıyı şeridinden birinde gerçek bir lüks yaşam standardı satın almak için uzatırken bir maceraya hazırsanız listenizin başında Kuzey Kıbrıs olmalıdır”.

Forbes, Kuzey Kıbrıs’ta yatırım ve yerleşme için İskele’yi işaret etmiştir. Doğu kıyısındaki İskele, adadaki en güzel ve en uzun sahil şeridi ve deniz ürünleri spesiyaliteleri ile bilinir. Girne satılık daire ilanları da bu noktada incelenmesi gereken en önemli noktalardandır.

Koronavirüs Pandemisinin Kuzey Kıbrıs Emlak Piyasası Üzerine Etkileri

Koronavirüs, Kıbrıs ekonomisi üzerinde ve emlak piyasasına projeksiyonla birçok olumsuz etki yarattı. Hükümetin virüsün etkilerini azaltmak için aldığı tedbirler, yeni canlanmaya başlayan ekonomiyi de korumayı umuyor. Virüsün kısa sürede yenileceğini umuyoruz, ancak bunun ne zaman olacağını kimse bilmiyor.

Hükümet tarafından alınan tedbirler, Kıbrıs Yatırım Planı, çalışanların ve işletmelerin gelirleri, geliştiriciler ve diğerlerinin ödenmemiş borçları üzerinde yankı uyandıracak ve bunların hepsinin yerli halktan ve yabancı alıcılardan gelen talebi azaltması bekleniyor. Yerel halk arasında gelirin azalması belirsizliği, yerel emlak talebini ve satın alma pazarını da etkileyecektir. Kıbrıs satılık ev ve Girne satılık daire gibi seçenekler bu dönemde yatırımcıların kazandıracak fırsatlardır.

Bu, en azından gelecek yıl için, özellikle tüm şehirlerdeki konut daireleri için, muhtemelen kira seviyelerini daha da artıracak olan kira talebini artıracaktır. Bu amaçla, Airbnb'nin yeni kısıtlamaları (turizmin azaltılmasına ek olarak), en azından yaz sezonu için arzı bir miktar artıracak ve kira seviyelerine karşı bir tür karşı ağırlığa sahip olacaktır.

Dünya ekonomisi şu anda zor durumda ve öyle görünüyor ki Kıbrıs'taki gayrimenkul, getiri ve varlık geliri güvencesi (yerel konut sahipleri için) açısından tek 'istikrarlı' yatırım olmaya devam ediyor.

Yatırımcıların gözdesi ise her zamanki gibi Girne satılık daire seçenekleridir Kıbrıs satılık ev arayanların pandemi regülasyonlarını takip etmesi ve buna bağlı olarak karar vermesi mantıklıdır.

Girne Limanında Ücretsiz Covid-19 Testinin Yapılmasıyla Önlemler Sıkılaştırıldı

Girne’de bakanlık, kentte tespit edilen birkaç vakanın orada meydana gelen olaylarla ilişkilendirilmesinin ardından Girne'deki turizm limanında ücretsiz Covid-19 testi yapılacağını söyledi.

Bunun yanı sıra Kıbrıs Türk yetkilileri, B kategorisindeki ülkelerden gelenlerin yedi gün, C kategorisindeki ülkelerden gelenlerin ise 14 gün karantinaya alınmasını talep ediyor. Sağlık bakanlığı danışma kurulu üyesi, Lefkoşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji / Moleküler Viroloji Profesörü Petros Karayiannis, kuzeydeki vakalardaki artışa rağmen geçiş noktalarındaki mevcut önlemlerin yeterli olduğunu söyledi.

Hastalığın kontrol edilememesi söz konusu olursa kabine yetkililerin, Türkiye'den uçuşları durdurma, limanları kapatma ve 1 Ekim'e kadar okulları kapatma gibi daha fazla önlem almasına yol açabileceğini duyurdu.

Girne satılık daire takibinde olanların ise şehirdeki ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki pandemi regülasyonlarını takip etmesi ve buna bağlı olarak hareket etmesi önemlidir.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SON DAKİKA :Kosova - Sırbistan Sınırında siren sesleri yükseliyor !
SON DAKİKA :Kosova - Sırbistan Sınırında siren sesleri yükseliyor !
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣