THERMAGE CPT İLE TEK SEANSTA GENÇLEŞİN

THERMAGE CPT İLE TEK SEANSTA GENÇLEŞİN

THERMAGE CPT İLE TEK SEANSTA GENÇLEŞİN
THERMAGE CPT İLE TEK SEANSTA GENÇLEŞİN Tugrul Demir
Bu içerik 929 kez okundu.

 

Yaşlanma karşıtı medikal estetik alanında bir çığır açan ve yıllardır oluşturduğu çizgiden taviz vermeden devam eden Thermage CPT uygulaması ile cilt üzerinde adeta lifting etkisi yaratarak sıkılaşmasını sağlıyor. Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla ARVAS Thermage CPT’nin yaşlanma karşıtı anti-aging bir uygulama olduğunu belirtiyor. Vücudun belirli bölgelerine uygulanacak tek bir seans ile genç ve sıkı bir cilde sahip olmanın artık çok daha kolay olduğunu sözlerine ekliyor.

 

Thermage CPT Sistemi Nedir?

Thermage CPT uygulaması cerrahi olmayan cilt yenileme prosedürüdür. Uygulamada radyofrekans ısı enerjisinden faydalanılarak ciltte yaşa ve olumsuz hayat şartlarından dolayı oluşan kırışıklıkların düzeltilmesi, sarkmış derinin toparlanması, cildin gergin hale getirilmesi görevlerini yerine getirir.  Tek seans olarak yapılan bu işlem sonucunda 2 yıla kadar süren zaman zarfında cilt gergin, sağlıklı ve genç görünür.

Thermage CPT Çalışma Prensibi

Thermage CPT radyofrekans enerjisi kullanarak derinin dermis tabakasını hedefler. Dermis tabakasına inen ısı enerjisi kolajen bağı oluşumunu sağlar. Kolajen bağları vücudumuzda bulunan önemli bir proteindir. Yeni üretilen bu kolajen bağın adı neocollagenesis’tir. Neocollagenesis cildin dokusunu tamir ederek iyileştirir ve cildi sıkılaştırır. Cildin çok daha gergin görünmesini sağlayan bu uygulama ile cilt kırışıklıklarının önüne geçilir, gevşemiş ve sarkmış cilt yapısının toparlanmasına imkan tanır. Thermage CPT cilt yenileme ve pürüzsüzleştirme prosedürlerinden en fazla tercih edilen uygulamadır.

 

 

Thermage CPT Uygulama Alanları Nelerdir?

Thermage CPT uygulamasında en fazla tercih edilen bölge yüz bölgesidir. Yüz bölgesini, göz çevresi uygulaması, dudaklar, ellerin üst bölümü, kollar, karın ve kalça bölgesinde uygulanır. Cilt kalitesini artırmaya yönelik olan uygulama göz çevresinde ve dudak üstlerinde oluşan ince kırışıklıkların en aza inmesini hedefler. Çene altı gıdı bölgesini sıkılaştırmadan, ağız çevresi mimik kırışıklıklarına kadar birçok bölgede rahatlıkla uygulanabilen Thermage CPT, cilt üzerinde herhangi bir kesi yapmadan tek seansta gençleşmeye yardımcı oluyor.

Termajı Kimler Tercih Etmeli?

Cerrahi müdahale istemeyen ya da cildindeki gevşeme ve kırışıklıklar cerrahi boyutta olmayan kişiler tarafından sıkça tercih edilen yöntem, hem kadınlar hem de erkekler tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Bunun için en ideal yaş kırışıklıkların yeni oluştuğu yaş olan 30’lu yaşlardır. Bu yaşta kırışıklıklar henüz derinleşmemiştir ve bu yöntem ile cilt kolay bir şekilde toparlanıp gergin bir hale getirilir. Daha ileriki yaşlarda kırışıklıkların sayısı ve derinliği daha fazla olacağı için Thermage Uygulaması beklenenden daha az etki sağlayabilir.

 

Thermage Uygulamasında İyileşme Süresi Var mı?

Uygulama cerrahi bir prosedür olmadığı için iyileşme süresi de bulunmaz. Lazer işlemlerinde sıklıkla belirttiğimiz güneşten cildin korunması hususu Thermage işlemi için geçerli değildir. İşlemden hemen sonra günlük rutine dönülebilir. Radyofrekans ısı enerjisinin vermiş olduğu kızarıklık bazı ciltlerde biraz daha fazla belli olur. Yaşanan bu kızarıklık ve şişlik 24 saat içinde geçer. Thermage CPT vücut uygulamalarında ise işe hemen geri dönüş yapılabilir.

Thermage CPT tedavisinden sonra Etkileri Ne Zaman Görülür?

Yapıldığı ilk anda ortaya çıkan sıkılaşma etkisi hissedilse de vücutta bulunan kolajen üretimi belirli bir süre zarfında gerçekleştiği için sonuçlar 2 ile 6 ay içerisinde daha net olarak görülmeye başlanır. Net sonuç için 6. Aya kadar beklemek yerinde olur. Uygulamanın etkisi ortalama iki yıl kadar sürer. Hastaların büyük çoğunluğu düzenli aralıklarla yaptırdıkları Thermage CPT uygulaması ile cerrahi müdahaleye gerek kalmadan sıkılaşıp daha genç görünmeyi tercih ediyorlar.

Thermage CPT Fiyatları

Sağlık Bakanlığından onay alan merkezlerin haber ve internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Thermage CPT Quartz Klinik’te Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas tarafından yapılmaktadır. Quartz Klinik 0212 241 46 24 numaralı hattımızı arayarak Thermage CPT randevusu oluşturabilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SON DAKİKA :Kosova - Sırbistan Sınırında siren sesleri yükseliyor !
SON DAKİKA :Kosova - Sırbistan Sınırında siren sesleri yükseliyor !
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣