KURYE ÇALIŞMA SİSTEMİ

KURYE ÇALIŞMA SİSTEMİ

KURYE ÇALIŞMA SİSTEMİ
KURYE ÇALIŞMA SİSTEMİ Tugrul Demir
Bu içerik 1526 kez okundu.

                                      

   Hepimizin, hele ki son zamanlarda daha fazla olmak kaydıyla, daha çok ihtiyaç duyduğumuz kişiler kuryeler olmaktadır. Siparişlerimizi, almak istediklerimizi kurye aracılığıyla teslim aldığımızdan, bu konuda daha fazla çalışanın olduğu bir gerçektir. Kuryelik, ülkemizde firmalar aracılığıyla olduğu gibi şahsen de yapılmakta olup, zamanın şartlarına göre de daha hız kazanmakta ve daha güvenilir olma yolunda ilerlemektedir. Artık dünyada olduğu gibi ülkemizde de internet alışverişlerinin yoğun olduğu bu sistemde kuryeler ister firma adına çalışsın ister kişisel çalışma alanları olsun bu iş oldukça önemli bir hale gelmiş durumdadır. Yapılan alışverişlerimizi, gönderilmesi gereken evraklarımızı güvenle teslim almak için bu insanlara ihtiyaç her zamankinden daha fazla olmuştur. Şehir içi ya da şehir dışı fark etmez kurye aldığı teslimatı, hem sorunsuz hem de zamanında adresine ulaştırmak zorundadır. Bunun aksi elbette normal şartlarda düşünülemez. Kuryeden memnuniyet, bir kargo ya da kurye şirketi için önemli bir artı puandır. Çevreden duyulanlar kuryeler için yine ekstra puan kazandırmaktadır. Eğer ulaştığı adreslerde herhangi bir olumsuz bir izlenim oluşturmadıysa, bu konuda çalışmalar olumlu gidiyor demektir. İnsanlar kapılarına gelen kuryenin nezaketine, saygısına ve müşteriyle olan diyaloğuna bakarak bir daha o şirketle ya da kuryeyle çalışma ya da çalışmama kararı alabilirler. Bu da uzun vadede önemli bir konudur.

     Bir teslimatı zamanında yapmak, müşterinin beklediği bir durumdur. Özellikle İstanbul gibi büyük kentlerde, trafiği göz önünde bulundurmak, gidilecek yerin mesafesi gibi konularıda mutlaka dikkate alarak hareket geçmek gerekir. Aksi halde gidilecek yere geç kalma durumu söz konusu olmaktadır. Bu da kuryenin söz verdiği saatte adrese gidememesi demek olacaktır. Teslimatı ulaştırmak için yola çıktıysa kesinlikle müşteriyi arayıp,evde olup olmadığını teyit etmesi gerekir. Yaşanacak herhangi bir gecikmede de yine müşteriye bu konuda bilgi vermek çok önemlidir. Gelmediği zaman, adrese geldiğini ancak evde kimsenin olmadığını da söyleyen, bu mesleği kötüye kullanan kişiler için, işini iyi yapanlara karşı da güvensizlik oluşturmak böylece ortadan kalkabilmektedir.

      Gerek artık günümüzde sosyal medyada gerekse çevremizde kuryelik hakkında bazı çirkin haberler öne atılsa da her türlü hava şartına rağmen, yiyecekten, evrağa kadar her şeyi, zor şartlarda yapan insanlar,her yere kesintisiz ulaşım sağlayabilmektedir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣