Gözaltı Işık Dolgusu Mersin

Yaşlanma olgusu, beraberinde bazı olayları getiren ve bir olay ile sınırlı olmayan bir olgudur. Yani yaşlanan kişilerin zaman içerisinde bazı sorunlar ile karşı karşıya kalmaları, bu sorunlardan dert yanmaları muhtemeldir. Bu sorunların başında ise göz çevresinde meydana gelen deformasyonlar gelmektedir. Yaşlanmaya ve diğer çeşitli unsurlara bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonların giderilmesinin yolu ise gözaltı ışık dolgusu olarak adlandırılan işlemdir. İşte Karakucak Kliniğe yöneltilen sorular doğrultusunda hazırlanmış “gözaltı ışık dolgusu” haberimizin detayları!

Gözaltı Işık Dolgusu Mersin
Gözaltı Işık Dolgusu Mersin Tugrul Demir
Bu içerik 1915 kez okundu.

 

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Gözaltı ışık dolgusu, yaşlanma, genetik unsurlar ve diğer durumlara bağlı olarak ortaya çıkan göz çevresi deformasyonlarını gidermek ya da en azından bu deformasyonları minimum boyuta indirmek amacı ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlem ile göz çevresinde meydana gelen oluk, çökme, göz artı torbası ve morluk gibi unsurların ortadan kaldırılması mümkündür.

 

Kimlere Göz Altı Işık Dolgusu Yapılabilir?

Gözaltı ışık dolgusu Mersin alanında hizmet sunan Karakucak Klinik tarafından verilmiş olunan bilgiler temel alındığında gözaltı ışık dolgusunu aşağıdaki kişilere uygulamak mümkündür:

 • Göz çevresinde yaşlanma, genetik faktörler ve diğer durumlara bağlı olarak ortaya çıkan koyu halkaların ve buna bağlı olarak oluşan koyu görüntünün giderilmesini isteyen kişilere,
 • Yine yukarıda verilmiş olunan bilgilere bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonlar nedeni ile meydana gelen boş, yorgun ve uykusuz ifadenin giderilmesi ve daha genç bir görünüm elde etmesi için arayışta olan kişilere,
 • Gözaltı kısmında meydana gelen torbaların ve yağ ceplerinin giderilmesini isteyen kişilere
 • 18 yaş altını doldurmuş ve herhangi bir bulaşıcı hastalığı olmayan kişilere,

Sorunsuz bir şekilde göz altı ışık dolgusu yapılabilir. Ancak bu kişilerden kadın olanları için iki özel şart daha vardır. Bu şartlar ise şöyledir; göz altı ışık dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin hamile olmaması, hamile olmamakla yetinmeyip bir de çocuk emzirmemesi gereklidir. Hamile olan ve çocuk emziren kadınlara hiçbir şekilde dolgu işlemi yaptırılmamaktadır. 

Göz Altı Işık Dolgusu İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Gözaltı ışık dolgusu işlemi, temel itibari ile yan etkisi veya zararı olmayan bir işlemdir. Bu işlemi yaptıracak olan kişilerin herhangi bir korku duymalarına gerek yoktur. Buna karşılık işlem sonrası meydana gelmesi muhtemel olan sorunların önlenmesi için dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurlar aşağıda verildiği gibidir.

 • Gözaltı ışık dolgusu yaptıran kişilerin, işlem uygulanan bölgeye işlem sonrası en az 4 – 5 saat su değdirmemeleri önerilmektedir.
 • İşlem sonrası en az 3 gün boyunca yatış pozisyonuna ekstra özen gösterilmelidir. İşlemi yaptıran kişilerin üç günlük süreç boyunca yastıklarını yükseltmeleri, sırt üstü uyumaları ve yüzü buruşturacak veya şekillendirecek herhangi bir işlem yapmamaları gereklidir. Söz konusu bölge ile temastan özellikle kaçınılmalıdır.
 • İşlem sonrası ortaya büyük komplikasyonların çıkması söz konusu değildir. Ancak geçici morlukların görülmesi mümkündür. Bu morluk ve şişliklerin giderilmesi için ise soğuk kompres önerilmektedir. Ancak soğuk kompres uygularken buzun doğrudan vücuda temas etmemesi, uygulamanın doğrudan işlem gören bölgeye yapılmaması gereklidir.
 • İşlem sonrası ilk gün sıcak banyo yapılmamalıdır. Buhar banyosundan özellikle uzak durulmalıdır.
 • Yoğun mimik kullanımı, işlemin etkisini azaltacaktır. Bu sebeple ani hareketler yapıp yoğun miktarda mimik kullanmak önerilen bir durum değildir.

İşlem ile ilgili detaylı bilgi almak, işlemi güvenilir ellerde uygulatmak isteyen kişilerin Gözaltı Işık Dolgusu Mersin işlemi için Karakucak Klinik ile iletişime geçmeleri mümkündür.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SON DAKİKA :Kosova - Sırbistan Sınırında siren sesleri yükseliyor !
SON DAKİKA :Kosova - Sırbistan Sınırında siren sesleri yükseliyor !
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

 • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
 • URLɥ쥹ְäƤ롣