"ORMANLARIMIZ RANTA KURBAN GİTMESİN"

"ORMANLARIMIZ RANTA KURBAN GİTMESİN"

Tugrul Demir
Bu içerik 504 kez okundu.Türkiye'de ağaç ve ormanların ranta kurban gitmemesi, geleceğe korunup geliştirilerek aktarılması için herkesi göreve çağıran Barut, "Orman varlığımızı, ağaçlarımızı korunmasını isterken 'Gençleştiriyoruz, yerine fidan dikiyoruz' adı altında katledilmesine, ranta kurban gitmesine karşı çıkıyoruz.  için Meclis'te çağrı yaptık. Ülkemizin her yerinde orman varlığımızın talanına, katliamına karşı sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz" dedi.

"KATLİAMA ORTAK OLMAYALIM"

Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, geçen hafta Kars ve Ardahan'da yaptıkları çalışmaları anlatan Ayhan Barut, şunları kaydetti:
"Tarihin ve medeniyetin beşiği olarak gösterilen bu bölgemiz, doğal güzellikleriyle de herkesi büyülüyor ama ne yazık ki cennet güzelliğindeki bu bölgemize darbe vurulmak isteniyor. Ardahan'da Göle Köprülü Beldesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erol Özkurt ile arkadaşları, bölgenin akciğeri olan Canibek ormanlarında ağaç kesimine karşı mücadele veriyor. Geçen yıl özel bir şirkete ihaleyle verilen iş kapsamında binlerce ağaç kesildi. Bölge insanlarının tüm itirazlarına, çevreye ve yaban hayatına verilen zarara karşı bölgede yine ağaçlar damgalanmış ve kesim yapılacağı söyleniyor. Doğal yaşamın kalbi olan, bölge insanlarının tek mesire yeri olan ormanlık alanlara kıymayın efendiler. Yaşlı ağaç kesimi yapılacağı, yerine fidan dikileceği söylense de bu durumun rant amaçlı olduğuna dikkat çeken insanlarımıza kulak verelim, katliama ortak olmayalım."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
Nisanur OYAN, yaşanmış bir hikâye olan eseri “Gülfem ” hakkında merak edilenleri okurları için cevapladı.
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣