“En Baba” Girişimci ; Çocukları için oyun geliştirdi, girişimci oldu

Uzun yıllar uluslararası bir şirkette yöneticilik yapan Alp Saraçoğlu, çocukları ile daha fazla zaman geçirmek için istifa etti. Saraçoğlu, Kerem ve Melisa ile oynadığı oyunları da “Haydi Baba Oyun Oynayalım” videoları başlığı altında internette paylaştı. Bu videolara olan ilgi her geçen gün artarken, takipçilerden gelen talep Saraçoğlu’nu girişimci yaptı. Ludio Minima markasıyla Türkiye’nin ilk “Oyun Hamuru Kartları”nı geliştiren Saraçoğlu, dijital dünyaya sıkışmış çocukları gerçek oyunlarla ve en önemlisi ebeveynleri ile buluşturuyor.

“En Baba” Girişimci ; Çocukları için oyun geliştirdi, girişimci oldu
“En Baba” Girişimci ; Çocukları için oyun geliştirdi, girişimci oldu Tugrul Demir
Bu içerik 688 kez okundu.

Oyun oynamak çocukların en büyük ihtiyaçlarından biri. Ancak sokak oyunlarından sonra, çocukların dokunarak, hissederek oynadıkları gerçek oyunlar da azalmaya başladı. Çocuklar için oyun demek neredeyse tabletle yaşamak anlamına geldi. Çocuklar bir taraftan sosyalleşmeden büyüyor bir taraftan da yalnızlaşıyor. Tek başına tabletle vakit geçiren çocukların ebeveynle ilişkileri zayıflıyor. Bu durumdan şikayetçi ve alternatif oyun arayışı içinde olan ebeveynlerin de işi oldukça zor. Çünkü hem çocukların hayal gücünü güçlendiren, hem de birlikte oynanacak gerçek oyun bulmak kolay değil. Ebeveynlerin bu arayışından yola çıkan Alp Saraçoğlu, kutu oyunları dünyasının yepyeni markası Ludio Minima’yı yarattı. İlk oyun serisi “Oyun Hamuru Kartları” ile miniklerin dünyasına giriş yaptı.

 

Ludio Minima markası hakkında bilgi veren kurucusu Alp Saraçoğlu “Çocuklarımla oyun oynama ve daha fazla vakit geçirme isteğim beni girişimciliğe itti. Daha doğrusu çocuklarım beni girişimci yaptı. Uluslararası bir şirkette çalışırken Kerem ve Melisa ile daha fazla zaman geçirmek için istifa ettim. Çocuklarımla oynadığım oyunları internette ‘Haydi Baba Oyun Oynayalım’ başlığı altında paylaştım. Bu videolar büyük ilgi gördü. Özellikle ebeveynlerin alternatif oyun arayışı içinde olduğunu gördüm. Çok talep geliyordu, ben de bundan yola çıkarak, Türkiye’de ilk defa kart ve hamuru birleştiren “Oyun Hamuru Kartları” serisini geliştirdim. Markamızın çok kısa bir hikayesi olmasına rağmen çok büyük bir ilgi ile karşı karşıyayız. İnternet satışlarımız çok iyi gidiyor. Kurumsal işletmelerden ve perakende satış kanalarından da talep geliyor. Kısa süre içinde oralarda da olmayı planlıyoruz” dedi.

 

 

Çocuklar, ebeveynleri ve arkadaşları birlikte oynayabilecek!

 

Çocukların kendi ürettiklerini gururla sunmalarından ve yüzlerinde oluşan tarifi olmayan mutluluktan ilham alan ilk seri, Sayılar, Hikayeler ve Hayvanlar olmak üzere 3 farklı kategoriden oluşuyor. Her kategorideki kutunun içinde 2 parçalı 5 kart ve 2 adet oyun hamuru bulunuyor.

Çocuklar, ebeveynleri ve arkadaşları ile etkileşimde olabilsinler diye, Oyun Hamuru Kartlarının her birinde ayrı bir hikaye yer alıyor. Bu hikayelerin kahramanları ise, Ludio Minima’ya hayat veren Alp Saraçoğlu’nun kendi çocukları Kerem ve Melisa’dan başkası değil. Ludio Minima’nın dünyaya gelmesinde büyük etkileri olan abi kardeş, oyunları ilk kez deneyerek yaratım sürecine de büyük destek verdiler.

 

Hayvanlar Kategorisi

 

İkili kartlar birleştirildiğinde Aslan, Kaplan, Zürafa, Fil ve Zebra’nın yüz detayları olmayan hallerine ulaşılıyor. Böylece her çocuk kendi hayvanını düşleyebiliyor ve onu oluşturabiliyor.

 

Hikayeler Kategorisi

İkili kartlar birleştirildiğinde 5 farklı hikaye ile karşılaşılıyor. Burada yine, bahsedilen objeler çocuklar tarafından yapılıyor. Bu hikayeler ise şu şekilde:

  • Melisa, ağabeyine doğum günü pastası yapıyor. Haydi, ona yardım edelim!
  • Melisa dondurma yemek istiyor. Haydi, ona dondurma yapalım!
  • Kerem makarna yapıyor. Haydi, ona yardım edelim!
  • Melisa çiçekleri çok seviyor. Haydi, ona çiçek yapalım!
  • Kerem kelebekleri çok seviyor. Haydi, ona kelebek yapalım!

 

Sayılar Kategorisi

 

Bu kategorinin diğerlerinden farkı, kartların arkalı önlü olması. İkili kartlar birleştirildiğinde hem sayı hem de bir hikaye olan yeni bir kart ortaya çıkıyor. Çocuğunuz hamur ile rakamın üzerinden geçiyor. Böylece rakamın şeklini iyice öğrenmiş oluyor. Ayrıca rakamın altında bulunan yuvarlakları, o sayıdaki hamur topçukları ile dolduruyor. Sol taraftaki hikaye bölümünde ise, ebeveyniyle birlikte konuşarak hikayede geçen konuyu hamurla tamamlıyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx