Sinema Tarihinin Başyapıtlarından ‘Baba3’ filmi, TRT 1’de!

Mario Puzo ve Francis Ford Coppola'nın ortak yazdığı senaryoyla kurgulanan Baba serisinin son filmi ’Baba 3’ 7 Ağustos Pazartesi gecesi 21.45’te TRT1 ekranında

Sinema Tarihinin Başyapıtlarından ‘Baba3’ filmi, TRT 1’de!
Sinema Tarihinin Başyapıtlarından ‘Baba3’ filmi, TRT 1’de! Tugrul Demir
Bu içerik 1006 kez okundu.

 

Basın Bülteni 05.08.2017
Senaryosu Mario Puzo'nun kaleminden çıkan, yönetmenliği Francis Ford Coppola tarafından yapılan Baba 3 filmi, 7 Ağustos Pazartesi akşamı 21.45’te TRT1 ekranında.

Al Pacino, Andy Garcia ve Diane Keaton'ın başrolleri paylaştığı Baba 3’ün konusu şöyle: Baba Michael Corleone artık 60 yaşını geçmiştir ve babalığı devredecek bir varis aramaktadır. Bu sırada yıllardır başarmak istediği şey, aileyi bir suç örgütü konumundan çıkartıp yasal iş yapan bir aile haline getirme projesini yeniden ele almaktadır. Bunun için dindar kılığına bürünüp Vatikan'ın sahibi olduğu bir şirkete ortak olmak istemektedir. Bunun için Kardinal Labirtoni'ye 600 milyon dolar rüşvet vermiştir. Onlar da bu parayı alıp üstüne yatmışlardır ve bu durum Corleone ailesini tam anlamıyla tekrar savaşa sürükler. Bundan sonra düşmanları Michael'i ortadan kaldırmayı bile düşünürler. Michael artık günahlarından arınmak ve bir daha günah işlememek üzere günah çıkarmak ister. Bu işlere onun yerine birisinin bakmasının zamanı gelmiştir. Michael'in yeğeni olan Vincenzo "Vincent" Mancini, Michael'ın kızı Mary'i sevmektedir. Michael bu ilişkiyi istememektedir. Michael, Vincent Mancini'yi kendi konumuna getirir ancak kızının peşini bırakması şartıyla. Artık Don Vincenzo Corleone'dir.

Vincent, Sonny'nin oğludur ve o da babası gibi çabuk öfkelenen bir yapıya sahiptir. Vincent aile düşmanlarını, Michael'in oğlu Anthony'nin opera gecesi sırasında ortadan kaldırttırır. Gecenin sonunda, Michael Corleone ve kızı Mary kiralık katil tarafından vurulur. Mary ölür. Kurşun babasının omzuna isabet eder. Filmin sonunda Michael, Sicilya'daki evinin bahçesinde, oturduğu sandalyeden düşer ve hayata gözlerini yumar.

Filmin Künyesi:
Yönetmen: Francis Ford Coppola
Yapımcı: Francis Ford Coppola
Senaryo: Mario Puzo & Francis Ford Coppola
Oyuncular: Al Pacino, Diane Keaton, Andy Garcia, Talia Shire, Sofia Coppola, Eli Wallach, George Hamilton, Joe Montegna, Bridget Fonda

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Betboo yeni giriş