Çin ve İngiltere Dışişleri Bakanları Telefonda Görüştü

Çin Uluslararası Radyosu - Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ve İngiliz mevkidaşı Boris Johnson arasında dün gerçekleştirilen telefon görüşmesinde, Kore Yarımadası sorunu üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Çin ve İngiltere Dışişleri Bakanları Telefonda Görüştü
Çin ve İngiltere Dışişleri Bakanları Telefonda Görüştü Tugrul Demir
Bu içerik 476 kez okundu.

Wang Yi, Çin'in Kore Yarımadası nükleer sorunu üzerindeki ilkesel tutumuna dikkat çekerek, Çin'in uluslararası nükleer silahların yayılmasını önleme sisteminin korunması için büyük çaba harcadığını hatırlattı. Wang, Güvenlik Konseyi'nin ilgili kararlarını kapsamlı ve ciddi bir şekilde hayataya geçirmeye devam edeceklerini ifade etti.

İlgili tarafları kendilerine düşen sorumlulukları üstlenmeye davet eden Wang Yi, Çin'in ileri sürdüğü önerilerin gerginliğin yumuşamasına ve görüşme masasına yeniden dönülmesine ilişkin fırsatların bulunulmasına yararlı olduğuna vurgu yaparak, tarafların buna olumlu cevap vermesi çağrısında bulundu.

Boris Johnson ise, Çin'in Kore Yarımadası nükleer sorunu üzerinde oynadığı olumlu etkiyi takdirle değerlendirdiklerini söyledi.

Gerginliğin sürekli tırmanmasından duyulan endişeyi dile getiren Johnson, etkili bir çözüm yolunun görüşme yoluyla bir an önce bulunması arzusunu dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Buse Narcı Bodrum'da Görüntülendi
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim
Cansu Taşkın: Son Model Araba Gönderdiler Kabul Etmedim